• $32,5924
  • €34,8252
  • 2509.3
  • 9693.46
21 Şubat 2024 Çarşamba

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Fernando Santos oynattığı futbolla taraftarlar tarafından beğenilmiyor. Topu rakibe veren Portekizli çalıştırıcı, topa hakim olma yüzdesindeki düşük oranla büyük tepki topladı.

Son oynanan lig maçında Beşiktaş, ilk yarıda Konyaspor'a karşı %42 ile topa sahip oldu. Maç sonunda ise bu oran %47'ydi. Hal böyle olunca taraftarlar, "Beşiktaş böyle futbol oynamaz" yorumlarında bulundu.

Peki...

Soru 1: Fernando Santos'un futbol anlayışının nasıl olduğu bilinmiyor muydu?

Soru 2: Cristiano Ronaldo gibi dünya starını yedek oturtan Santos Hoca, Beşiktaş'a defans mı yaptırmaz?

GELENEĞE TERS

Santos Hoca'nın futbol anlayışı Beşiktaş'ın geleneklerine ters gibi görünüyor. Zira, taraftarlar siyah beyazlıların hücum oyununa alışık. Gelecek sezon Santos görevde kalır mı tahmin etmek zor değil. Büyük takımda sonuçlar ne olursa olsun, taraftar oyundan memnun değilse doku tutmaz.

TRANSFERLER TAKIMA HAREKET GETİRDİ

Beşiktaş'ta sezon başı kurulan zayıf kadro ve daha sonrasında yaşanan sakatlıklarla beraber kalite epey düşmüştü. Devre arasında takıma katılan Musrati ve Muçi Beşiktaş'a hücumda hareket getirdi. Gelecek sezon için bu iki isim takımın iskeletini oluşturacaktır. Savunmaya yapılan, Svensson ve Worrall transferleri ise başarısız olarak gözüküyor. Özellikle hücumda oluşan alternatifler Beşiktaş'ın sahadaki performansına da yansıdı. Gelecek sezon için umut veriyor.

SAVUNMA VE KANAT TRANSFERLERİYLE BAŞARI GELİR

Santos Hoca, İngiltere'den gelen yeni transfer Worrall'ı beğenmedi ve formayı Necip'e verdi. Ancak Necip, Beşiktaş'ın stoperi değil. Bu nedenle gelecek transfer döneminde savunmaya önemli bir isim katmak şart. Sağ bekte beklenen performans bir türlü gelmedi. Aynı şekilde kanatta da...

Muçi ve Musrati transferleri ise bana göre nokta atışı. Santrafor bölgesinde Semih ile yola devam edecek olan Beşiktaş, gelecek sezon için iskeleti kurmuş durumda. Savuma ve kanatlara yapılacak isabetli transferlerle eski günlere dönmek mümkün.

<p>İsmail Haniye 29 Ocak 1962'de Gazze Şeridi'ndeki Elşati mülteci kampında dünyaya geldi. Ailesi 19

HAMAS'IN SİYASİ LİDERİ HANİYE KİMDİR?

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!