• $28,9125
  • €31,2664
  • 1878.57
  • 8057.42
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Ahmet Nur Çebi'nin yanlış transfer politikası

Beşiktaş taraftarı yönetime isyan bayrağını açmış. Geciken transferler, rakiplere kaptırılan futbolcular ve son olarak Lyanco transferinde yaşanan sağlık kontrolü krizi...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı camiada transferde en yetkili isim. Görevlendirdiği isimlerle yönettiği transfer çalışmasında bu sezon geçtiğimiz sezonlara nazaran başarısız kaldı. Henüz transfer dönemi bitmedi ama Beşiktaş taraftarlarında sezon başlamadan "Rakiplerimizden geride kaldık" psikolojisi oluştu.

RAKİPLER KADROSUNU GÜÇLENDİRİRKEN BEŞİKTAŞ GERİDE KALDI

Örneğin, Beşiktaş'ın hücum hattındaki önemli isimlerinden Nathan Redmond, Burnley ile resmi sözleşme imzaladı. Aylarca İngiliz futbolcudan haber bekleyen Beşiktaş, bu transfer politikasında da hata yaptı. Başkan Çebi'nin bu kadar uzun süre oyuncudan haber beklememesi gerekirken, alternatifini de çoktan hazırlaması gerekirdi.

EKONOMİK SIKINTI

Beşiktaş'ın transferde ekonomik gücü rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'ye göre daha geride. Oyuncu satışı da gerçekleştiren Fenerbahçe ve Galatasaray gelecek sezonun planlamasını hızlı bir şekilde yapmaya başladı. Beşiktaş'ta ise henüz ihtiyaç duyulan bölgelere isimler kazandırılamadı. Geçtiğimiz yıllarda da ekonomik sıkıntılar vardı ancak doğru planlamayla doğru transferler gerçekleştirilebiliyordu. Yönetimin ekonomik zorluk çektiğinin hepimiz farkındayız ancak transfer politikasında doğru planlamalar yapılamadığı da aşikâr.

<p>İstanbul'da deprem riski bulunan binaların yıkımları sürüyor. Zeytinburnu'nda E-5 karayolu üzerin

İstanbul'un 33 yıllık E-5 manzarası değişiyor! 2 binanın yıkımı böyle görüntülendi

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı