• $32,4519
  • €34,5421
  • 2486
  • 9679.8
19 Şubat 2022 Cumartesi

Tarkan Yuvarlak Masa'da meze!

Savaş tehlikesi ve dünya genelinde yaşanan hayat pahalılığı ortalığı yangın yerine çevirmişken bizim 'yuvarlak masa' sakinleri saçını tarıyor; hem de Tarkan'ın kıvrak ve oynak 'Geççek' şarkısı eşliğinde...

Ağzı olanın konuştuğu, adına sosyal medya denilen mayınlı arazide iki gündür Tarkan'ın şarkısı konuşuluyor.

Hayır çok güzel bir şarkı olduğu için değil; Avrupa'da müzik listelerine girdiği, Grammy Müzik Ödülleri'ne aday gösterildiği için falan değil...

'Yuvarlak Masa' siyasetine alet olma potansiyeli taşıdığı için...

Tarkan'ın Perşembe akşamı YouTube üzerinden yayımladığı "Geççek" isimli şarkısına ait video klip birkaç saat içinde epey bir kişi tarafından izlendi, sosyal medyada gündem oldu. Hem de ne gündem; adeta kurulmuş bir ok gibi yuvarlak masa trolleri şarkıyı bile dinlemeden paylaşımlara başladı ve haliyle memleketin 'muhalefet' çapı da ortaya çıkmış oldu.

Tarkan'ın klibini izlemedim, şarkısını dinlemedim, merak etmedim. İnternette, sağda solda, ekranda karşıma çıktığı için aşinalığım oldu; klipte herkes kıpır kıpır, kıvır kıvır dansediyor.

Kıvrak megastar Tarkan'ın şarkısında söylediği gibi 'geççek' olan Ukrayna-Rusya-ABD-Çin gerginliği mi, ekonomik kriz mi, göçmen sorunu mu ne?

Şarkıcının söylemesine göre 'pandemi' geççekmiş. Geçecek zaten, biliyoruz, bunu söylemekte geç kaldın!

Yuvarlak Masa 'fan klübü' sakinlerinin şarkıdan çıkarımı ise iktidar karşıtlığı...

İşlerine geldiği zaman bir şarkıyı, bir klibi siyasete alet ediyorlar, büyük sanatçı nidalarıyla ağızları kulaklarına varıyor, işlerine gelmediği zaman 'mevzu vatansa gerisi teferruat' diyen sanatçıları 'yalaka' ilan ediyorlar işte...

Aslında söylenecek fazla bir şey yok.

Tarkan şöhretine şöhret kattı. Yuvarlak Masa'nın gönüllü mezesi olmayı kendine yakıştırdı. Hem reklamın iyisi kötüsü olmaz!

İlginçtir, klip piyasaya çıktığı an, daha dakikasında, partili trollerin devreye girip meseleyi siyaset magazinine dönüştürmesi, 'örgütlü sanat' kurgusunun bir göstergesi olsa gerek.

Geççek tabi.

Tarkan'la yuvarlak masada saç taramaya devam.

<p>Yumurtanın altından pahalı olduğu Gazze'de 2 milyondan fazla  kişi açlıkla boğuşuyor. Dükkanlar k

Gazzelileri hayatta tutan bitki: Khobeza

Kaçıran pişman oluyor: 60.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

AK Parti'de komisyon kuruldu: Yerel seçimin analizi yapılacak

ŞOK 17 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu