• $32,5577
  • €34,9711
  • 2425.51
  • 9722.09
11 Ocak 2019 Cuma

Yıl olmuş 2019, hâlâ kürküyle övünüyor

Ve haftanın gündemine ‘kürk’ yine oturdu. İşin tuhaf yanı ‘Kürküm gerçek’ diye övünen bir modacı. Papağan öldüğünde ortalığı kasıp kavuran bir kesim ünlüler hayvana şiddete karşı bu kadar duyarlı olurken konu kürk olunca marifetmiş gibi kürkleriyle zenginlik gösterisi yapıyor.

Kürk giymek bir statü, sınıf ayrımcılığı gibi bir hal aldı. Madem bir modacısın, dünya modasını da biraz takip et derim. Fransız devi Chanel bu yıl hiçbir koleksiyonunda kürk ve egzotik hayvan derisi içeren ürünler kullanmayacağını duyurdu. Aynı şekilde Gucci de kürk kullanımına son verdiğini tüm dünyaya ilan etti. Dünyanın önde gelen birçok tasarımcısı ve markası artık gerçek kürk kullanmazken moda sektöründen birinin

böyle bir açıklama yapması büyük talihsizliktir.

Maalesef insanın kalitesi, duyarlılığı saygınlığının, üzerine giydiği pahalı giysilerle olduğunu düşünen bir insan topluğu var hâlâ. İyi ki yeni nesil bu gösterişten uzak ve şaşaalı kıyafetlere önem vermiyor. Sokakta herkes ne kadar doğal ve spor…

Yeni nesil kalitenin üzerindeki giysilerden ziyade daha iyi bir okuldan mezun olmak, daha fazla dil öğrenmek, daha iyi eğitimler almak olduğunun farkında.

Bu yaş grubundaki kadınların da sadece %10’u böyle bence. O yüzden kendisine kürküyle mutlu bir hayat dileyip geçelim…

Çarşamba günlerini sinema gecesi yapın

Ocak ayının ilk 3 haftası dizilerin yeni bölümlerinin yayımlanmayacağı fikrine zor alışmıştık ki, televizyonlar sağ olsunlar eski ve yeni tüm dizilerin, yarışma ve şov programlarının eski bölümlerini ekrana getirdi. Kısacası toplumu dizisiz bırakmadılar. İzlemediğiniz dizi, program kalmasın dercesine. Hal böyle olunca fırsat bu fırsat arasıra eski filmleri de verdiler neyse ki. Onlar da izlediğimiz filmlerdi ama en azından dizilerin içinden çıkıp, biraz sinema izleme fırsatı yakaladık. Keşke özellikle çarşamba akşamları ekranlarda hiçbir dizi yokken; sinema gecesi yapılsa… Tüm kanallar bir olup dalında iyi, Oscar ödüllü filmleri yayımlasa... Ailecek evde bir sinema şöleni yaşasak hiç fena olmaz.

‘Alice’de başrol kim?

‘Alice’ müzikalinin kadrosuna baktığımda öyle güzel isimler bir araya gelmiş ki. Başrolde olan sadece Serenay Sarıkaya diye düşünürken diğer isimlerin her birinin de kendi alanında ne kadar başarılı olduğunu görmezden gelemedim.

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek dünya
edebiyatının en önemli eserlerinden “Alice Harikalar Diyarında”. Ülkemizde de böyle bir müzikalin yapılması hem bizler hem de çocuklar için muhteşem bir fırsat.

Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan ve Şükrü Özyıldız gibi isimleri bire bir sahnede izlemek
bu soğuk kış günlerinde çok iyi olacak.

<p>Sinop İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekiplerince yapılan çalışma kapsamında Ayancık ilçesi

Sinop'ta inşaat malzemesi hırsızlarına suçüstü

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı

Türkiye'nin her yerine gönderiyorlar! Devlet desteği ile kadınlar üretti