• $8,298
  • €10,1049
  • 489.899
  • 1444.87
25 Haziran 2017 Pazar

Tarkan’ın Türk Dil Kurumu'na faydası!

Tarkan, megastarımız, pop starımız, albümleri yok satan sanatçımız, konserleri full dolan, bilet bulunamadığı için konser programı her sene uzayan, yani kısacası o bizim starımız. Yeni çıkan ‘Tarkan 10’ albümü de bu yaza damga vuracak çok belli. Şarkılar şimdiden her yerde çalınmaya, ağızlarda dolanmaya başladı. 7 yıl aradan sonra albüm çıkar çıkmaz satış ve dijital platforma indirme rekorları kırdı. Geçen haftaki yazımda bu yıl Tarkan’ın yılı olacak demiştim. Gelgelelim bu albümde de özlü söz ve deyimler olmazsa olmazı oldu Tarkan şarkılarının. Sanatçının hemen hemen her şarkısı tekerlemeler, deyimler, özlü sözlerle dolu.

‘Dilli Düdük’ şarkısında en az 10 tane deyim vardı. (Uykuları kaçmak, pireyi deve yapmak, kendi kuyusunu kazmak, ateşe körükle gitmek, caka satmak, burnu Kaf Dağı’nda olmak, ateşe körükle gitmek vs.)

“Hop” şarkısında ( al birini vur ötekine, kafa tutmak, ipin ucunu kaçırmak, külahına anlat, pusu kurmak, aynı tas aynı hamam, bol keseden atıp tutmak…)

“Metamorfoz” da (Menziline girmek, derdine çare olmamak, canına yanmak, öl dese ölmek, tam kalbine gelmek, sabahı zor etmek…)

“Hüp” şarkısında (Kuş sütüyle beslemek, ateşten gömlek giymek, el üstünde tutmak, dizinde uyutmak, pervane olmak vs…)

Ve son albüm,

Şarkı ‘Yolla’ (Düşene bir de sen vur ya, sabır taşı, dert babası, feleğin elinde oyuncak olmak).

Çay Simit (Çayla simit gibiyiz, gülle dikeniz ikimiz, etle tırnak gibiyiz, gemileri yakmak).

‘Beni Çok Sev’ şarkısı iyi günde kötü günde diye devam ederken, ‘Hodri Meydan’ şarkı sözlerinde (Bir güldürdünse on ağlattın, ben çeke çeke sineye nihayetinde oldum isyankar, yaktın çıramı başımı yaktın). ‘Bal Küpü’ şarkısı ben çıra gibi yanarken, sonun hayırlı olsun, taş olmak… Ve ben de diyorum ki umarım bu şarkılar bir gün “Kabak tadı” vermez…

BU YAZ BODRUM, ÇEŞME’YE FARK ATAR

Yıllardır kötü sezonlar geçiren Bodrum, bu yıl sanırım şeytanın bacağını kıracak. Geçen senelerde öne çıkan Çeşme, bu yıl popülaritesini Bodrum’a devredecek. Ramazan Bayramı’nın 24 Haziran’da başlaması da Bodrum için sezonun başlama tarihi. Türkbükü ve Yalıkavak sezona o kadar güzel hazırlanmışlar ki, birbirinden renkli yeni mekânlar, restoranlar, gece kulüpleri ve İstanbul’un gözde mekânları yeni şubeleriyle Bodrum da yerini aldı. Hal böyle olunca Bodrum bu sene de ünlülerimizin vazgeçemediği en önemli tatil beldesi olacak.

ÜNLÜLERDE YENİ TREND YURTDIŞINDA EVLENMEK

Bu yıl magazin dünyasının birçok çifti sessiz sedasız yurtdışında evlenmeyi tercih etti. Şükran Ovalı-Caner Erkin çifti Roma’da, Almeda Abazi-Tolgahan Sayışman çifti Los Angeles’ta, Burcu Kara-Fırat Parlak çifti Belçika’da, Gamze Karaman-Nedim Keçeli çifti Venedik’te, Başak Dizer-Kıvanç Tatlıtuğ çifti Paris’te ve Tarkan- Pınar Dilek çifti Almanya’da evlenmişti. Bu liste böyle uzayıp gider. Önümüzdeki aylarda da Şeyma Subaşı-Acun Ilıcalı çiftinin Fransa’da evlenmek için hazırlıklara başladığı duyumlarını aldık. Demek ki İstanbul’daki düğün organizasyonlarının pabucu dama atıldı.

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı