• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
15 Eylül 2023 Cuma

Reytingler İle Sosyal Medya Birbirine Uymadı

Bu hafta özellikle sosyal medya gücü çok fazla olan birkaç başrol oyuncusunun dizisi aynı gün ekranlarda yerini aldı. Bu isimler sosyal medyada bir paylaşım yapınca kıyamet kopuyor ya, benim anlamadığım bu kadar fana ve takipçiye bu dizilerin reytingleri neden düşük çıkıyor. İşte görüyorsunuz sosyal medyada o çok takipli hesapların çoğu yalan. Sosyal medya gücü var diye oynatılan, başrol verilen isimlerin nasıl hüsrana uğradıklarını yer aldıkları yaz dizilerinde gördük. Benim tek inandığım kriter, iyi oyuncu ve senaryo birleşince dizinin önünde kimsenin duramayacağı... Bu sezon özellikle Hande Erçel'in reytinglerini takip edeceğim.

MÜZİK BİRLEŞTİRİR

Açıkçası Kuruçeşme Açıkhava Konserleri bu yaza damga vurdu. Kimler kimler yer almadı ki sahnede. İstanbul seyircisi 3 ay boyunca müzik ziyafeti yaşadı. Geçen akşam Ebru Yaşar konserini izlemeye gittim. Ebru Yaşar Arabesk-Fantezi müziğin en iyi solistlerinin başında. Yaşar'ın o kadar çok hit şarkısı var ki, başkalarının eserlerini okumadan kendi şarkılarıyla seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı. Yabancı hayranların her şarkıya eşlik etmesi beni çok şaşırttı. Yan tarafımda Irak'tan gelen üç kadın izleyici Yaşar'ın bütün şarkılarını söylerken benim de aklımda müzik birleştirir sözü geldi. Yaşar, sadece sesiyle değil sahne şovları ve kostümleriyle de dikkat çekti. Pınar Kerimoğlu'nun hazırladığı iki kostüm giyen sanatçı, özellikle son bölümde okuduğu şarkılarla seyirciyi adeta yerinde oturtmadı. Burada bir parantez de Polat Yağcı'dan bahsetmek gerekiyor. Muhteşem bir konser mekanı yapmış. İstanbul için çok önemli yer olmuş.

SURVIVOR DEĞİL ŞAMPİYONLAR LİGİ

Bu sene Survivor hiçbir sezon olmadığı kadar konuşulacak belli oldu. Henüz tüm isimleri bilmememize rağmen Acun Ilıcalı'nın açıkladığı yarışmacıların reytingi, izlenmesi için yeter. Hem büyük rekabet olacak, hem de tartışmalara gebe bir sezon. Seyirci ekran başına kitlenir. Kadro şampiyonlar ligi adeta. Turabi, Nagihan Karadere, Yiğit Poyraz, Merve Aydın, Damla Can, Sercan Yıldırım, Aleyna Kalaycıoğlu, Ogeday, Nihat Altınkaya ve açıklanmayan daha bomba isimler. Şimdiden söylüyorum birçok iyi dizi Survivor yüzünden kan kaybeder...

<p> İsrail'in saldırıları aralıksız sürüyor. İsrail Deyr Belah'ta birçok binanın bulunduğu büyük bir

İşgalci İsrail'in saldırıları hız kesmiyor

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi

Polonya'nın güneyi beyaza büründü