• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
15 Aralık 2017 Cuma

Hayko Cepkin’in kulaklarına bir şey mi oldu?

Hayko Cepkin, Aleyna Tilki’ye büyük bir haksızlık yaptı. Eleştiri tabii ki olur ama bu zamana kadar kimseye böyle bir eleştiri yapmazken birden anti-Aleyna’cı oldu orası muamma… Bu ülke bugüne kadar sahnelerde öyle kötü ve detone sesler gördü ki, Aleyna’yı da aynı kategoriye koymak büyük bir ayıp… 17 yaşında genç bir kız binlerce kişinin gözü önünde playback yapmadığını da göz önünde bulundurursak piyano ve gitar eşliğinde şarkılarını seslendiriyor. Farklı bir tarz ve sound’da… Eğitim tabii ki şart… Aleyna da eminim ki bunun bilincindedir. İlk ödül töreni heyecanı belki de ilk defa böyle bir sahne tecrübesi yaşıyor olabilir ama ‘Dayanılır gibi değil’ demek büyük haksızlık… Siz madem bu kadar büyüksünüz, size de bu sözü etmek yakışmıyor. Ayrıca Tilki’nin sesinin kötü olduğunu söylemek için de sağır olmak gerek. Acaba sevgili Hayko, yaşlandın da kulakların iyi mi işitmiyor artık.

Sahnede iki dev adam vardı

Altın Kelebek ödül törenine damgasını vuran olay bana göre Tarkan ve Cem Yılmaz’dı. Cem, sahnede sadece 5 dakika durdu. Ama tüm geceyi sırtladı diyebiliriz. Sadece Tarkan’a ödül vermek için sahneye çıktı. Ödülü takdim ederken de şu bombayı patlattı: “Ne kadar büyük bir yıldız olduğunu varın hayal edin, getir götür işlerini ben yapıyorum.” Yılmaz, en

iyi komedyen olduğunu zekası, enerjisi ve samimiyetiyle yeniden ispatlamış oldu. İkisi de kendi dallarında dev isimler ve bunu da her daim başarılarıyla gösteriyorlar. Önemli olan samimiyet, kompleksiz olmak ve mütevazı olmaksa bu ikiliye bakarak biraz ders çıkarmak lazım. Tarkan’ın sahnedeki duruşu, kılık kıyafetine gösterdiği özen de örnek alınası….

BiTER Mi BU KÜSKÜNLÜK?

Kimden mi bahsediyorum? Tabii ki Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe’den. Yıllardır devam eden bir küskünlük onlarınki… Arada büyük bir duvar var ve o duvar hep var olacak gibi duruyor bu iki isim arasında. Sezen Aksu hiçbir zaman konuşmadı konu hakkında ama tavrı da hep aynı kaldı. Yıldız biraz daha çekingen, haksız ve mahcup durdu ama yıllar ne olursa olsun ikisini bir araya getiremedi. Sezen Aksu koca bir kalp, hayatla kavgası bitmiş bir ruh bana göre. O da bence artık unutmuştur geçmişi. Büyüktür, haklıdır da çoğu zaman ama bazen kırılan kalp onarılmıyor işte… Yıldız Tilbe de Sezen’siz yoluna devam etmek zorunda kaldı… Şimdi Yıldız Tilbe’ye saygı albümü yapılıyor. Öyle isimler var ki albümde… Tarkan, Hakan Altun, Serkan Kaya, Ajda, Serdar Ortaç, Hande Yener, Derya Uluğ, Tan, Emre Kaya, Demet Akalın, Edis, Gülşen, Sibel Can, Simge, Mustafa Ceceli, Ferhat Göçer, Bülent Ersoy, Kenan Doğulu, Ece Seçkin, Ozan Doğulu ve Aleyna-Emrah Karaduman… Bir tek Sezen Aksu yok. Umarım bu iki dev isim arasındaki soğuk rüzgarlar yakın sürede yerini dostluğa bırakır.

‘AYLA’ ÖKSÜZ KALDI

‘Ayla’ filminin hikayesinde gerçek bir kahramanla tanışmıştık. Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği... Bu hafta Süleyman Amca’nın vefat haberini aldık maalesef. Hayat öyle enteresan ki, Oscar’a aday adayı olan bir filmin konusu oluyorsun, yıllarca kavuşamadığın, aradığın manevi kızına ömrünün son yıllarında kavuşuyorsun, belki de hayatının en anlamlı ve özel günlerini hayata veda etmeden yaşıyorsun. Ömrün boyunca çektiğin acılar, hüzünler bir anda bir filmin içinde yer alıyor ve tüm o hatıralarla birlikte bütün ülkenin kahramanı ve bundan sonra dünyanın kahramanı olacak bir isim. Süleyman Amca filmini tamamladı, kızına kavuştu ve film gibi hayatının sonuna belki de en mutlu günlerini geçirerek veda etti hayata. ‘Ayla’ filmi öksüz kaldı ama Süleyman Amca hiç unutulmayacak. Mekanın cennet olsun güzel insan. İyi ki sizin gibi insanlar var da bu ülkede, bu gerçek hikayeler yaşanıp, sayenizde film olarak da olsa hayatımızda unuttuğumuz duyguları hatırlatıyor bize.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?