• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
2 Şubat 2014 Pazar

Wild Card cepte sıra 'Büyük Şef!'te

Ohhh!.. 'Wild Card' cebimizde... Keşke elemeleri kazanıp da, bileğimizin hakkıyla, İspanya'ya gidebilseydik ama Wild Card'ı da 'Lütuf!'la sunmuyorlar. Kriterler var. Uyacaksınız... Lobi çalışmalarını iyi yapacaksınız. FIBA'da ağırlığınız olacak. Maşallah!.. Bizim Basketbol Federasyonu'nda hepsi var. Dünya ve Avrupa şampiyonalarını, erkeklerde-kadınlarda 'Ne zaman isterse, söke söke alan' Başkan Turgay Demirel ve ekibini kutluyorum. Tabii, yukarıda Allah var... Sporu çok seven bir başbakanımız ve spora büyük destek veren bir hükümetimiz var. Onların desteği olmasa, bu işler kolay başarılamazdı. Ancak, şunu da unutmamak lazım; Türkiye, basketbolun dışında da dünyadaki bir çok büyük organizasyona talip oluyor, alamıyor. Örneğin futbol gibi... Bu nedenle, Basketbol Federasyonu'nun başarısına 'Şapka çıkarmak lazım!'
Tam bir 'Yıkama-yağlama!' yazısı "Bir milyon İsviçre Frankını bastırıp, aldılar" diyen çıkabilir. Buna 'Yuuuh be!.. İnsafını kurusun!' denir. Her şey ortada... Wild Card için, heveslenenler, o parayı vermek zorunda. Severek veriyor. Hem, Wild Card'a muhtaç olanlara bakın... Rusya, Yunanistan, İtalya, Fransa, Hırvatistan, Litvanya, Slovenya, Brezilya... Dünya çapında dereceleri olan ülkeler. Onlar da, 'Bileklerinin hakkıyla gidemeyip' Wild Card'a muhtaç olmuşlar. Aralarından sıyrılmışız.
İlk engeli aştık!.. Sıra ikincide... En kısa sürede, 12 Dev Adamı yönetecek 'Büyük şef!'i seçmek gerek. Koç Türkiye için en iyisi olmalı. Dünya ve Avrupa ikincisiyiz. Çıta aşağı inmemeli. Şampiyonluk hedeflenmeli. Gözü kara, buna odaklanacak birine ihtiyaç var.
Hırslı, inatçı, ne kadar kazanırsa kazansın, doymayan, aç gözlü biri, bu malzemeyle başarabilir. Yabancı da, yerli de olabilirmiş. Gönlümde tek yerli var. Bu işi de en iyi şekilde yapar.
'Ergin Ataman...'
İlla da yabancı diyorsak, geçen yıl, bizi reddeden şu 'Messina'yı istemezük!..' O zaman...
'Obradovic'e ve F.Bahçe'ye ısrar edelim' diyorum.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı