• $13,5787
  • €15,3012
  • 792.351
  • 1951.17
2 Şubat 2012 Perşembe

Pota altı ve dış savunma çökünce!

Efes, önce pota altı savunmasından çok açık verdiği için, sonra da, maç boyu yediği 9 üçlükle kaybetti. Maç boyun, çok az zaman diliminde, boyalı alanımızı o da birazi savunabildik. O zaman da, rakibi yakaladık. Maçın geneline yayamadığımız için, tutunamadık.
Koç Ivkovic, Vujacic'in üzerine Papanikolaou'yu da, Hines'i de, yapıştırdı. Böylece, skor gücümüze büyük darbe vurdu. Pota altı savunmamız ise daha ilk dakikalarda fire vermeye başladı. Bu anlarda, tam saha baskıya da geçtiler. Hücum setinde pas çıkartmakta zorlandık. Üst üste top kayıpları yapınca da, 12-4 ile 5. dakikada 8 fark geriye düştük.
2. periyotun 2. yarısında, Vujacic üzerindeki savunma kelepçesinden kurtulup, hem sette oyun kuruculara destek vererek faydalı oldu, hem skor, hem de asist üreterek, farkın 5 sayıya kadar düşmesine önder oldu. Bu arada, onun ve Kerem'in Batista'ya pota altı koridoru açması, bu oyuncunun Olympiakos, boyalı alan savunmasını sık delmesine ve çember altı basketler üreterek, farkı düşürmesine yol açtı.
DIŞ ŞUTLAR KABUS GİBİ ÇÖKTÜ
3. periyotta, farkı düşürme çabalarımız, pota altı emniyetini sağlayamadığımız için, bir türlü sonuç vermedi. Bitime 48,2 saniye kala Barac'ın sayıları 53-52 ile farkı tek sayıya indirmeyi başardı. Bitime 6,5 saniye kala Lafayette, 2 serbest atıştan birini kaçırmasa, bu periyotu önde bitirecektik. Olmadı, 53-53'e kilitlendik.
Son periyotta, Olympiakoslu dış oyuncuların savunması aksadı. Dış şut isabetleri kabus gibi çemberimizin üzerine çöktü! Biz sürekli sayı yerken, onlar attı ve bu da farkın 3 dakika içinde, 64-53 ile bir anda 11'e fırlamasına yol açtı. Bu anlarda, hücumda ne seti oturtabiliyorduk, ne de şut isabeti bulabiliyorduk. Tabii, bunun sonucu skorda tıkandık. Biz tıkandıkça, onlar gaza geldi! İsabet oranları, iyice yükseldi. Fark gittiledr. Efes için kaybedilmiş bir şey yok.

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!