• $13,5134
  • €15,2417
  • 801.903
  • 1945.07
4 Şubat 2012 Cumartesi

Çanlar bizim için çalıyor

Efes, F.Bahçe ve G.Saray Avrupa Ligi'nde kötü seyrediyor

İlk üç maçın performansları gösteriyor ki; TOP 16 Turu'nda, ilk ikiye girerek gruptan çıkmak ve çeyrek final vizesi almak 'Aslan'ın ağzında!

THY Avrupa Ligi Top 16 turunda dökülüyoruz! Şu ana kadarki performanslara göre; çeyrek final vizesi için, Efes, G.Saray ve F.Bahçe, Türkiye'yi endişeye sevkediyor.
E Grubu'nda A.Efes, Atina'da Yunan Olympiacos'a 83-65 ile kolayca teslim oldu ve 2.yenilgisini aldı. İlk 3 maçta, uzunlarıyla rakip pota altında etkili olamayan ve bu açıdan yeterli skor üretemeyen, savunmada da çember altımıza rakip uzunların girmesine engel olamayıp, bol pota altı basketi yiyen Efes'te, en kötü seyreden Barac. Sonra, Savanovic geliyor.
Bİraz da Batista. Sert savunmalara karşı, zayıf kalıyorlar. Kerem Gönlüm, idmanlara çıkıyor ancak, henüz hazır değil. Ermal'in ameliyatı ayrı bir şanssızlık..

EFES TRANSFER YAPIYOR
Pİvot-forvet pozisyonunda oynayabilen 2.13'lük Litvanyalı oyuncu, Motiejunas'ın adı, transfer için geçiyor. Prokom'da 12,5 sayı ve 7,9 ribauntla oynamıştı. A.Efes Genel Menajeri Engin Özerhun 'Başka oyuncu da bakıyoruz. Tek aday Motiejunas değil. Ancak bir uzun alacağımız kesin' diyor. Böylece yaraya neşter basıyor! Ancak, yeni transfer edilecek ve sadece Avrupa Ligi'nde oynayabilecek bir uzun oyuncunan bu saatten sonra, takıma uyum sağlayıp, sırtlaması da, hiç kolay gözükmüyor.

ASLANLAR GİBİ ÇARPIŞIYOR!
G.Saray M.Park ise tek namağlup takım CSKA'ya Moskova'da zaman zaman kafa bile tuttu! Güçlü savunmasıyla, rakibinin skor yollarını kesip, farkı düşüren G.Saray, yine de 85-70 yenildi. Caner, Göksenin, Furkan gibi çok savaşçı, skor üretebilen Türk oyuncular. CSKA'ya karşı 'Aslan kesilen Ender!' ve rakip pota altında etkili Andric ile Cim-Bom güzel. Tek hayal kırıklığı, Shumpert! O biraz kıpırdar, Shipp, Lucas iyi gününde olursa, G.Saray burada CSKA'ya bile kafa tutar. Kazanırsa, o hızla gruptan kolayca çıkar.

KANARYA'YA SİHİRLİ DEĞNEK!
G Grubu'nda F.Bahçe Ülker, İstanbul'da Yunan Panathinaikos'a 57-77 ile kolay teslim oldu. Şu ana kadar sergilediği kötü oyun, gelecek için endişe yaratıyor. F.Bahçe'nin son yıllarda, takım savunmasında ve hücumda bu kadar kötü performansını hiç görmemiştim. Sakatlıklar, Ukiç, Tomas, Ömer, Mirsad gibi, savaşçı ve skorer oyuncuları, fena vurdu! Kısacası Kanarya'ya 'Bir sihirli değnek!' gerekiyor. Değecek ve 'Devleşecek!' Geçmişte örnekleri var. İnşallah, son 3 maçta 'Kanarya gaza gelir ve tamamen galibiyete motive olursa' bu iş olur. Yoksa, bu oyunlarla değil..
Sonuçta, ilk 3 haftada ortaya koyduğumuz mücadeleler gösteriyor ki; 3 hafta sonra bitecek TOP 16 Turu'nda, ilk 2'ye girerek gruptan çıkmak ve çeyrek final vizesi almak 'Aslan'ın ağzında!' Anlayacağınız 'Çanlar bizim için çalıyor!'

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar