• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
10 Mart 2012 Cumartesi

Biz görmedik ama!..

Her işte bir hayır var derler ya!.. Aynen öyle galiba... Sinan Erdem Salonu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ve Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için inşa edilmişti. Zaten o sırada adı da, 'Sinan Erdem çok amaçlı Spor Salonu' idi. Ancak, basketbol adına yapılan düzenlemeler, salonda  atletizm   yapılmasını, önlemişti. Bunun üzerine, Ataköy'de ayrıca bir atletizm salonu yapılacağı açıklanmıştı. İşte, o salonda dün 'Dünya Atletizm Şampiyonası'nın açılışı yapıldı. Sadece bir kategori hariç, her kategorinin en iyi atletlerinin geldiği organizasyonu, 7500 kişilik Ataköy Atletizm Salonu'muzda organize ediyoruz. Böylece de, yılların özlemini gideriyoruz. Artık atletler kış çalışmalarını da, 'Adam gibi bir salonda!' yapacak ve göreceksiniz, çok kısa zamanda, ne şampiyonlar çıkacak.
BAŞBAKAN'I KUTLUYORUM
Recep Tayyip Erdoğan gibi, sporu çok seven bir başbakanımızın olması, sporumuz için bir şanstır. Yıllar önce Avrasya Maratonu için yaptıklarını biliyorum. Şimdi sentetik pistler için de yapıyor. Eminim, bu salonunun yapılmasına da sayın Erdoğan, neden olmuştur.
Atletizm 'Sporun Anası' olsa da, biz ona hep 'Üvey Ana' muamelesi yapmışız.  İstanbul  bir dünya devi ama atletizm için, çivi çakmamışız! Bu nedenle, sayın başbakanı atletizm adına hararetle kutluyor, devamının da gelmesi için, yardımlarını rica ediyoruz. İstanbul'un 'Semt Sentetik Pistleri'ne de çok ihtiyacı var. Olimpiyat almanın da, başka yolu yok, zaten. 1991 Atina Akdeniz Oyunları'nı takip ederken, Atina'da tam 33 tane 'Sentetik Piste' vardı. İstanbul'da, ise tek. Çok başarılı bulduğum sevgili kardeşim, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve bu organizasyonda büyük sorumluluk alan, bir diğer kardeşim Can Korkmazoğlu da bir 'Eski-püskü!' atlet olduğumu bilirler. Sakatlanıp, bıraktığım ama hala idmanlara, kör-topal devam ettiğim yıllarda, Can, idman arkadaşımdı. Bir Beşiktaş atleti olan biraderim Hüseyin, Can ve ben, İnönü'nün sentetik olmayan pistinde, toz toprak içinde, idman yapardık. Sentetik piste sahip olan, İzmir ve Ankaralı atlet arkadaşlarımıza da, adeta imrenirdik. Üzerinden 30 küsur yıl geçse de, artık İstanbul'un da, bir güzel atletizm Stadı var. Biz göremedik ama gören kardeşlerimiz adına, 'Gözlerimiz sevinçten yaşarıyor' ve 'Mutluluktan uçuyoruz!'

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!