• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
02 Aralık 2013 Pazartesi

Yerlerini değil oyuncuları değiştirince

Kasımpaşa geri 4’lüde 4’ü de stoper özelliklerine sahip Elyasa-Yalçın-Barış-İlhan’la maça başladı. Artı önlerinde stoperde lig ortalamasının üstünde kalitede olan Donk ön libero-ön stoper olarak görev yapıyordu. Bu 5’linin hava toplarını karşılama özelliği üst düzey. Ve bu 5’liye karşı G.Saray’ın ilk yarı boyunca havadan uzun topla hücum etmeye çalışması su üzerine yazı yazmak kadar abesle iştigaldi.
Belki sezon başında Mancini gelmeden önce Fatih Terim yönetiminde de G.Saray çok iyi oynamıyordu ancak en azından kolektif bir mücadele sergileyip ayakta kalabiliyordu. Dün ilk yarıda ise oyuncuların bireysel performansları kadar birbirleriyle olan mental bağlantıları da beklenen seviyenin altındaydı.
Mancini gelir gelmez A planını Sneijder üzerine kurdu, en başta da bu A planıyla idare etti. Ancak dün gece bir kez daha ilk 11’de Sneijder olmayınca ilk yarıda saha içindeki bağlantılar geceleri gidip de bir türlü gelmeyen internet bağlantımdan halliceydi. Bunun da baş sebebi Mancini’nin kötü sonuçlara rağmen aynı oyuncuların mevkilerini değiştirerek çözüm araması.

Umut-Emre girince

2. yarıda bu hatasından bir nebze vazgeçti Mancini. Oyuncuları değiştirdi. Umut asıl mevkisinde olmasa da en az kolektif mücadeledeki kopuk olan bağlantı arızasını giderdi. Emre Çolak girince Melo ve Selçuk’un sırtına yüklenen oyun inşasındaki pas yükü biraz olsun hafifledi. 60’ta Drogba’nın bireysel yetenekleri beraberlik golünü getirdi. Sonrasında Drogba, klasına yakışmayan iki gol kaçırdı.
Kasımpaşa yeni kurulmuş bir takım için iyi oynadı ancak bir üst seviyeye çıkmaları için saha zeminini düzeltmeleri şart. Seviye demişken Hüseyin Göçek yine kötüydü. Yine de alışılmış çok düşük standardının “biraz” üstündeydi! Euro 2012’de gördüğümüz gibi 4. hakemliği fena değil. Ama bu kadar kritik bir maç ölçeğinde 1. hakemliği yetersiz.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi