• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Ekim 2013 Pazar

Takviye şart!

Savunmanın ortasında 2 solak stoperle oynamak çok parlak bir fikir değil. Mesele Escude ve Ersan'ın dominant ayaklarının sol olmasından ibaret de değil. Asıl sıkıntı ilk yarıda Akhisar'ın attığı 3 golde de gördüğümüz gibi stoper tandeminin reaksiyon hamlelerin çok düşük tempoda ya da hiç olmamasından kaynaklanıyor.

Oğuzhan yokken daha önceki 3 maçında sadece 1 gol atabilen Beşiktaş ilk yarıda Oğuzhan'ın 1 asist, 1 gollük katkısıyla 2 gol attı. Ancak yenilen 3 gol, Atiba ve Sivok'un ilk 11'deki yokluklarının doğal sonucuydu. Sadece Beşiktaş'ın değil, ligin tamamının dakika başına en fazla ribaund toplayan oyuncusu Atiba'nın yokluğunda ilk yarıda seken tüm sahipsiz toplar kolayca Akhisar'ın oldu. 
Sivok'suz Beşiktaş geri 4'lüsü ise ne kademe ne alan savunması yerleşimi ile adam paylaşımını doğru yaptı ne de ofsayt taktiği efektif oldu! Gerideki mental, pozisyonel arızalar, ilk yarıda Beşiktaş'ın rakibinden 118 daha fazla isabetli pas yapmasına ve topa % 63'lük oranda sahip olmasına rağmen 1 gol az atmasının ana nedeniydi. Oğuzhan'ın harika performansıyla gelen 2 gol ne kadar özlenen kalitede ise yenilen 3 gol de Beşiktaş'ın son 30 yılda yediği en saçma ve basit goller olarak "defansif kalitesizlik abidesi"ydi. Mesela gollerin birinde Bilal topa vururken ceza sahası içinde 1 fazla Akhisarlı vardı. Mesela Serdar Kurtuluş 90 dakika boyunca sağ bek oynamakla "sağda bekleme" birbirine fena halde karıştırdı. 

"Stoperlerin Ronaldinho"su lazım!

Biliç, oyuncu değişikliklerini daha önce yapsaydı skor farklı olabilirdi. Ama asıl mesele yine de kadro kimyasında. Geçen sezonkine göre daha derin olan kadroda, derinlik kalitesi çok tartışılır. Bu tip saçma puan kayıpları olmaması için devre arasında Oğuzhan ve Atiba'yı gerçekten yedekleyecek takviyeler şart. Futbol gönlüm, hücum hattına Ronaldinho dese de asıl o bütçeyi savunma hattına "Ronaldinho kalitesi"nde bir takviye için harcamak sanki çok daha akıllıca olur!  
Kalite(sizlik) demişken Türk hakemlerine ne desek boş! Allah, Mustafa Kamil Abitoğlu ve arkadaşlarının yönettiği maçlardaki tüm futbolcular ve teknik adamlara binbir sabır versin! Keşke Cantona'nın maçlarını yönetselerdi!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi