• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
28 Nisan 2014 Pazartesi

‘Şampuanlar Ligi‘nin futbolcu müsveddesi‘

Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan gitsen, her şeyden önce yılların finansal sıkıntısını büyük ölçüde gidereceksin. Ancak takımı gerçekten sevenlerin bu hissini milyarda 1 bile hissetmeyen futbolcuların bazıları maalesef Beşiktaş forması giyiyorlar!

Sonucunu bildiğin maçı banttan izlemek gibi bir şey. 11. dakikada Oğuzhan’ın şutu kaleciden sektiğinde top Almeida yerine ruhla oynayan ideal bir Beşiktaş santrforuna gelse, ne olurdu?

a) İlhan Mansız’a gelse topu gelişine kalecinin tersine vurur, % 99 gol olurdu.
b) Nouma ya da misal Gomis’e gelse kaleci yerde olduğu için topuna altına girerler, % 99 gol olurdu.
c) Bobo olsa ayak içiyle kalecinin tersi köşeye bırakır % 99 gol olurdu.

Peki, o anda Almeida bir zahmet kütükten hallice sağ ayağıyla rezil bir vuruş yapmak yerine düzgün ayağı olan soluna çekip golü atsa ne olurdu? Bu maça kadar ligin en çok gol yiyen 3. takımı Sivas öne çıkar, halihazırda ilk 30 dakikada Atiba-Oğuzhan ikilisi tempoyu dikte ederken 2 kontratak golcüsü Olcay ve Pektemek ile Beşiktaş başka goller de bulabilirdi.

Sezonun bu kadar kritik bir maçında Almeida’nın o pozisyonu kaçırması, Dany’nin Galatasaray maçında neden olduğu penaltı kadar büyük bir hata. Ancak ülkemizdeki çarpık futbol kültüründe bir santrfor 9 kaçırıp 1 tane atınca kral ilan edilir (Mesele istatistikse Burhan Eşer’in de Almeida kadar golü var!). Kendisine sade 1 taraftarın ömür boyu ortalama 60 yıl çalışarak kazanabileceği para 1 sezonda ödenir. O da o parayı geçtiğimiz Pazartesi sabahı 5’te olduğu gibi har vurup harman savurur… Şampiyonlar Ligi, kulübe getirecekleri falan gram umurunda olmaz.Dünkü kadar kritik maçı bile “Bitse de sabaha kadar saçmalamaya gitsek” rezil ruh haliyle oynuyormuş gibi yapar…“Bunca taraftar Şampiyonlar Ligi bekliyor” desen, “Şampuanlar mı?Hazırlar,önce duş alırız sonra sabaha kadar saçmalamaya devam” der… Kars-Edirne sınırlarını geçince 5 para etmeyen Şampuanlar Ligi futbolcusu gibidir kendisi… Bu dönemde Beşiktaş formasını taşıyabilecek her türlü teknik, ruhsal, mesleğe saygı bağlamında insani özellikten yoksundur…

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…