• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Ekim 2013 Pazartesi

Mancini Lig’i tanıyınca

Mancini, geçtiğimiz haftalarda “takımı tanımak ve zaman” konulu röportaj verirken çok tartışıldı. Ama kendi çapında haklıydı çünkü daha önce çalıştırdığı hiçbir takımda kadro kurarken 6 + 0 + 4 gibi bir saçmalıkla uğraşmak zorunda kalmamıştı. İşin aslı 6 + 0 + 4 olmasa Şampiyonlar Ligi maçında da gördüğümüz gibi Bruma, Mancini’nin bankolarından olur. Ancak Hakan Balta da yokken Mancini’nin sol bekte iki alternatifi var: Eldeki stoperlerin en hızlısı olan Dany’i bekte devam ettirmek ya da Eboue’yi sağdan sola çekmek. İkisi de aslında tam da içine sinen, % 100 Mancini’ce bir çözüm değil tabii ama Türkiye Ligi’nin sadece kendine has çelişkileri İtalyan hocayı bu savunma kimyasına zorluyor. Yenilen 2 golün de baş sebebi buydu. Eldeki oyunculardan yabancı kontenjanına göre bir araya getirilen geri 4’lünün kalite sınırı bu ancak yine de lig ortalamasının çok da altında değil. 

3 SANTRFOR 4 GOL 

Lig ortalaması demişken Mancini kısa sürede en önemli meseleyi çözdü. Dün gece daha önceki lig maçlarından farklı olarak Selçuk-Melo ikilisinin yanına bir defansif orta saha eklemlemedi. Mancini açıkça Türkiye Ligi’nde başarılı olmak için Manchester City ya da Inter’deki gibi ekstra defansif önlemlerin gerekmediğini kısa sürede anladı ve Sneijder’ın önünde 3 santrforu Drogba, Umut, Burak’ı sahaya sürdü. Karşılığını 4 gollü bir galibiyet olarak aldı. 
Mancini öncesinde frikiklerde karşı karşıya gelen ya da getirilen Drogba ile Selçuk’un ortak serbest atış organizasyonundan gelen gol, ayrı bir teknik direktör artısı. Maçı 2-0’a getiren goldeki Selçuk’un araştırmacı driplingleriniise Galatasaray çok özlemişti ve uzun süredir sahada eksikliğini hissediyordu. 
2. yarıda Emre Çolak’ın asistinden önce de Selçuk’un en etkili yerlerde topla buluşunca nasıl bir çift yönlü silah olduğunu daha net hatırladık. Emre Çolak da Burak’a yaptığı asistte sadece top tekniğiyle takımda kalıcı olamayacağını, mücadele gücünü de oyununa eklemesi gerektiğini anladığını gösterdi. Son 4 maçta 5. golünü atan Sneijder’ın sakatlanıp çıkmasına rağmen gelen galibiyet ekstra değerli. Mancini taşları oturtmaya başladı, 2 hafta sonraki derbi taşların ne kadar doğru zaman ve doğru şekilde oturduğunu test etmek için ekstra önemli bir sınav olacak.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!