• $8,5118
  • €10,2831
  • 499.628
  • 1441.33
07 Mart 2011 Pazartesi

Keşke Nobre yerine Mami girseydi

Muhammed, Furkan, Doğukan, Atınç'lı 'umut gecesi'nden sonra S.Hamdi Tüzün'ü daha iyi anlıyoruz: 'Şampiyon takımlarda oyuncular üçe ayrılır: Kaleciler, golcüler ve diğerleri'...
Guardiola'nın Barça'sı icat olmadan önceki 'Tüzün'ist futbol felsefesiyle düşünelim: Onur bu sezon Beşiktaş'ın kalesinde olsaydı, Beşiktaş bu maça rakibi gibi şampiyonluk adayı olarak çıkmaz mıydı? Cenk gibi bir genç yetenek ve Rüştü gibi 'Türk kalecilik belgeseli' tadında bir tecrübeye rağmen Beşiktaş, bu sezon kalesindeki hatalardan çok çekti!
Peki, 'babadan Beşiktaşlı' Burak, Holosko + üstüne 'dünyanın parası' takasında harcanmasaydı, Nobre kod adlı 'Elm Sokağı'nda Kabus'un futbol versiyonunu izlemek zorunda kalır mıydı Beşiktaşlı?
Ama hep savunmaya çalıştığım sayın Schuster, şapkadan tavşan diye Nobre çıkardı: Hem Fernandes'in alınmasını istiyorsunuz, hem de 8 milyon euroluk adamı çıkarıp Nobre'yi oyuna alıyorsunuz! Kusura bakmayın ama Fernandes'in yerine Nobre'yi, Dalglish hatta babam bile oyuna soksa onları bile sorgularım sayın Schuster!
Hele kendi jenerasyonunun en iyi orta sahası Selçuk, Guti'yi bu kadar etkisiz hale getirmişken bu değişikliği yapıyorsanız, ben sizi ne kadar savunmaya çalışsam boş sayın Schuster! Çünkü o değişiklikten sonra maçın sadece 2. yarısını izleyen birçok kişi Trabzon'u 11'e 11 oynadı zanneder!

KADER KARTLARI
Ayrıca Beşiktaş'ın oynadığı iki kritik maçta gösterilen 3 kırmızı kart, şampiyonluğun kaderini değiştirdi. Ferrari'den sonra Serkan ve Sivok'un gördüğü profesyonel klaslarına yakışmayan kartlar, sezon sonunda daha da anlamlı olabilir!
Beşiktaş taraftarı ise, üç konuda yerden göğe haklı:
1-Şenol Güneş ayakta alkışlanacak insanlığın yüz akı bir adam.
2-Baykuş başta herhangi bir canlıyı tekmeleyerek öldüren faşistin önde gidenidir.
3-Necip özelinde altyapıdan yetişen yetenekler futbolumuzun asıl geleceğidir! Keşke Nobre yerine Muhammed girse, Beşiktaş yine de kaybetseydi. En azından geleceği kazanırdık ne de olsa en kötü ihtimalle bir derdim var bin dermana değişmem asla!

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı