• $9,5668
  • €11,0988
  • 554.242
  • 1518.29
30 Kasım 2014 Pazar

Hamza hocanın çözmesi gereken 4 sorun!

Prandelli gitti ama Taffarel mecburen aynı format ve stratejiyle başladı. Çünkü eldeki malzeme kötü olmasa da sezon öncesinde kötü çalıştı, eski ve yeni yönetim tarafından kötü yönetildi. Bireysel yeteneklerin toplamı kadar değil, kolektif açıdan yarısı kadar bileyetenekli bir ilk 11-ilk 14 oluşmadı. Dün bir kez daha bir duran toptan gelen gol, sadece günü kurtarmak adına bir süre moral verir o kadar. Galatasaray’ın daha fazlasını yapması gerek. Şu anda Galatasaray’ın çiçeği burnunda hocası Hamza Hamzaoğlu’nun acilen çözmesi gereken 5 ana sorun var.

1) Galatasaray orta sahası yeteri kadar isabetli dikey pas yapamıyor.Bazı oyuncular formlarındaki aşırı düşüş ve özgüven yitimi nedeniyle bunu hem yapamıyor hem de yapmıyor, yapmaktan çekiniyor. Anderlecht’in özel genç yetenekleri Praet ve Tielemans karşısında oyun üstünlüğünün kilit noktası olan bu dalda, Hamit-Selçuk-Melo 3’lüsü koca bir ilk yarıyı çöpe atmışlardı. Dün gece de Antep ilk yarıda Galatasaray’dan 65 fazla isabetli pas yaparken, Burak’a en yakın oynayan 4’lü ilk yarım saatte toplamda 5 dikey isabetli pas yapabildi. Galatasaray bu yüzden maça sürekli kötü başlıyor. İlerleyen dakikalarda bu durumu düzeltmek için ekstra efor sarf edip iyice yıpranıyor. Gol, kaos ya da salt duran topa gebe kalıyor.

2) Bruma ile takımın kalanı arasında büyük bir kopukluk var.Bruma oyundan çıkana kadar 2 değerli meslektaşım Serkan Korkmaz ve Ilgaz Çınar, Portekizli oyuncu üzerine saygılı ama sert bir tartışmaya girdiler. Bruma şu andaki performansıyla geldiği zamanki bonservis ücretini hak etmiyor, doğru. Ancak Bruma, Serkan Korkmaz’ın söylediği kadar da kötü bir oyuncu olmadığı gibi takımdaki ana sorun da Bruma değil. Bruma ağır sakatlık, yabancı kontenjanı derken geldiği seviyenin altına düştü. Ancak takım arkadaşları da Bruma’dan verim alacak derinlemesine, hızlı paslar vermiyorlar. Bruma’nın ilk 45’te sahanın en çok mesafe kat eden oyuncusu olmasına rağmen sadece 17 kez topla buluşması bunun en net kanıtı.

3) Selçuk aşırı formsuz ve bir süre dinlenmezse düzelemeyecek kadar ruhsal kondisyonu düşük.Bunda Melo’nun hücuma eskisi kadar etkili destek vermemesi de etkili oluyor sanki. Ancak Selçuk da Melo’nun performansını düşürüyor gibi. Pas hataları, eskisi kadar yaratıcı oynayamaması bir yana, Selçuk’un dün gece uzun süre tek bir 2’li mücadele bile kazanamaması formunun ne kadar dibe vurduğunun en net kanıtı.

4) Hamit Altıntop yerine bir alternatif geliştirmek şartoğlu şart.Hamit’in yaşındaki bir oyuncunun son geçirdiği ağır sakatlıktan sonra hemen toparlanması çok zor. Fakat Galatasaray’ın bu konjonktürde Hamit’in kariyerinin en kötü performansını sergilemeye devam etmesine göz yumması çok riskli. Sadece ilk yarıda Antep, Hamit’in kanadını hallaç pamuğu gibi attı, sınırlı yetenekler skora çeviremedi.Hamit’in ofansif katkısızlığını ise tanımlayacak futbol terimi bulmak zor.

<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor

En güzel, kısa, uzun, anlamlı, resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları burada!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da ezan okudu