• $15,5672
  • €16,2743
  • 900.346
  • 2423.98
28 Şubat 2011 Pazartesi

Glo'nun forvet versiyonu lazım

İnsanların asıl değeri, yokluklarında daha iyi anlaşılır. Yaşadığımız hayatın metaforu futbolda da bu durum farklı değil. Trabzon'un hatırı sayılır puan farkıyla lider olduğu dönemdeki en değerli oyuncusu Selçuk İnan'dı. Selçuk, durakladığında Trabzon orta sahası da durakladı, puan kayıpları yaşandı.
Selçuk yoktu: Trabzon oyunun ritmine tek başına hükmedemedi. Pas trafiğini oturtamadı. Sonuçta Selçuk'un 'vezir görevi'nde olduğu 'Şenol Güneş satrancı' yerini 'Jaja-Alanzinho tavlası'na bıraktı. Jaja maçın hemen başında 'Allah vergisi + Brezilya KDV'si' bireysel yeteneklerini konuşturduğu gol pozisyonunda düşeşi attı.
Ancak rakip, ligimizin Alkmaar'ı olma yolunda planlı adımlarla ilerleyen Kayserispor olunca, sürekli düşeş atamıyorsun! Selçuk'suz orta saha, oyun ritmini ayarlayamayınca yani maçın yarısında 'hep yek' atınca iş bir yerden sonra tamamen 'futbol zarı'na kalıyor: Gol atar atmaz gol yiyebiliyorsun!
Dün gece de Trabzonspor uzun süre kolektif şuurunu yitirdi, bireysel yeteneklerin ayağına bakmak zorunda kaldı. Mesela ilk yarıda, bire bir savunma konusunda en iyi 2. Türk sağ bek olan Serkan, Amrabat karşısında o hallere düştüyse sadece kendi hatasından değil, Amrabat'a 'uyanıp' yardıma gelmeyen takım arkadaşlarının da hatası yüzünden düştü!

ZİANİ & AMRABAT
Asıl bir zamanların en 'tavlacı futbolcu'su Yattara, dün Hasan Ali'nin karşısında sürekli 'gele attığı' performansıyla halen kendisini Trabzon'un yıldızı sanıyorsa, o zaman Ziani ile Amrabat da bambaşka futbol gezegenleri herhalde! Hele hele dün gece içine 'Kemal Serdar'ın ruhu girmiş' gibi mücadele eden Glowacki'nin emekleri de bir şey ifade etmiyorsa, Yattara alsın tavlayı kolunun altına! Belki de şampiyonluk yolunda avantaj sağlamak için Yattara'lardan çok Glowacki'nin forvet versiyonlarına ihtiyaç vardır, kim bilir?

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Okul bahçesine inşa ettiler! ''böcek oteliyle'' canlıların yaşamını öğreniyorlar

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz