• $13,4913
  • €15,275
  • 797.648
  • 1910.29
23 Eylül 2014 Salı

DVD yerine araba teybi sokmak zordur!

Demba Ba döndü ama Feyenoord ve Arsenal maçlarındaki Beşiktaş, ilk 45’te bir türlü dönemedi. Dün gecenin ilk 10 dakikasında % 35’lik hatalı pas yüzdesi, Asteras maçının son 15 dakikasındandan beri devam eden savrukluğun en somut göstergesi. Beşiktaş en azından Rize ve Asteras maçlarında skoru bulamasa da topa hakim oluyor, forse ediyordu. Ancak dakikalar 20’yi gösterdiğinde Bursaspor, Beşiktaş’a topa sahip olma dalında da % 64’lük bir üstünlük kurmuş, 4 şutla Beşiktaş kalesini yoklamıştı.

İlk yarıda Beşiktaş’ı daha da negatif etkileyen kopukluk ise şüphesiz ortadaydı. Hücumdan savunmaya geçişler olması gereken kalitenin çok altında kaldı. Savunmadan hücuma geçişler ise ilk 45 dakikada Biliç döneminin belki de en kötüsüydü. Ham dripling yetenekleri sayesinde Fransa altyapı milli takımlarında 30’dan fazla kez milli olan Bakambu, son tercihlerini de driplingleri kadar iyi yapsa bambaşka bir kariyeri olabilirdi. Dün gece özelinde ise Bakambu biraz daha doğru tercihler yapsa ilk yarı golsüz bitmezdi.

90 gün boyunca Linnes, Vilsvik, Torosidis derken sezona “Sağ bekte Necip’le idare ederim” diyerek başlanmasının ne kadar büyük bir hata olduğu her maç daha da NETLEŞİYOR! Sevgili okuyucu, bilmiyorum Rayo – Villareal maçında hakiki sağ bek Tito’nun sağdan sol ayağıyla yaptığı harika ortayı izlediniz mi? Madem maddi imkanlar kısıtlı, o zaman Rayo gibi maalesef yıllardır kayyumda olan bir takımdan sizin kadronuzdaki tüm “devşirmeler”den çok daha iyi oynayabilecek bir sağ bek gelmek isterken neden halen son dakikaya kadar Linnes’ten haber beklenir ki? Molde, Türkler değil planlı programlı Norveçliler tarafından yönetiliyor. Yani son günde almadığı gibi satmıyor da!

Beşiktaş ilk 45’te sağdan, soldan, ortadan tüm hatlarıyla kopuktu. Feyenoord ve Arsenal maçlarında taraftarı umutlandıran kompakt oyunun tam tersi oynandı. Kabak ilk yarı sonunda Oğuzhan’ın başına patladı! Oğuzhan beklenen performansından uzak kaldı ama o dakikaya kadar Beşiktaş’ta kim iyi oynadı ki?

2. yarı başlamadan önce Biliç, 2. oyuncu değişiklik hakkını da kullandı ve Necip yerine Serdar’ı sağ beke aldı. Bu değişikliği 90 gün boyunca bir türlü NETLEŞEMEYEN sağ bek transferiyle birleştirirsek bu resmen son model bilgisayar alıp içine DVD yerine eski araba teybini monte etmeye çalışmaya benziyor! Demba Ba geldi ama daha Demba Ba’ya en kolay gol attığı pozisyonların öncesi olan sağdan orta hiç gelmedi.

Yeni transfer Sosa, Atletico ve Kharkiv’de daha çok kanattan çilingirlik yapmıştı. Dün gece ise Beşiktaş’ın oyununu toparlarken gol öncesinde merkezden çilingirliğini konuşturdu. Olcay, Asteras maçında yaptığı tercih hatasını tekrarlamadı.

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor