• $13,4108
  • €15,1997
  • 791.95
  • 2014.21
25 Eylül 2012 Salı

Daha çok Recep Niyaz'lar lazım!

Aykut hoca 2.5 yıldır sabırlı kısa pasa dayalı stratejide ısrar ediyor. Ancak Fenerbahçe ilk gol pozisyonunu sağdan inen Gökhan'ın 'Gerrard usulü' 35 metrelik havadan ortasında buldu.
Lille'deyken defalarca Hazard'ın benzer toplarını değerlendirip Fransa gol kralı olan Sow az farkla öne geçme fırsatını kaçırdı. 10. dakikada ise kariyerinin 4 yılını Norveç'te geçiren Sapara 'Rosenborg tarzı' 40 metrelik uzun pasla Yasin'i kaçırdı. Trabzon ilk yarının tamamında olduğu gibi bu pozisyonda da çoğalamadı. Yasin, 1'e 3 hücum etmek zorunda kaldı.

ÇELİŞKİLİ BİR İLK YARI
Fırat Aydınus'un hiç uzatmadığı kısır ilk yarıda özel bireysel yetenekler keçiboynuzunun dibindeki bir tutam bal tadındaydı. 22'de 'Alex şov' son anda direkten dönerken hemen ardından kontratakta Olcan, Yasin'den de yalnız kaldı! Zaten ilk 45'te Trabzon'un gole en yaklaştığı anda da Sapara pas verecek kimseyi bulamayınca 30 metreden üst direğe bir füze yollamıştı. Tepeden tırnağa çelişik bir ilk yarı izledik:
Trabzon'un Sapara ve Alanzinho gibi 2 hücuma dönük merkez orta saha ile oynarken hiç çoğalamaması mı daha garip? Yoksa '2 hücumcu bek+2 açık oyuncusu'yla oynarken gol pozisyonlarının %10'unu kanattan %90'ını ise ortadan delerek yaratan Fenerbahçe'nin taktiksel çelişkisi mi daha acayip?

GÜN DEĞİL GELECEK İÇİN
Marsilya maçının en fazla top çalan oyuncusu Topuz'un karşısında oynayan Morel'di. Topuz dün gece de etkisizdi. Stoch ise mental açıdan da sahada yok gibiydi. Sol açık oynarken sol içten sağ içe %100 yatay dripling yapmakta ısrar edince Topuz'la beraber oyundan alındı.
Stoch'un bordo-mavili mevkidaşı Olcan Adın ise önce 80. dakikada 7. şutunu dışarı attı, sonra 83'te karşı karşıya topu adeta sakız gibi çiğnedi. Trabzon son 5 dakikada kanatları 1'er adamla mücadele eden rakibine karşı biraz çoğalarak hücum yapınca iki çok net pozisyon buldu.
Keşke her iki takımda 2'şer Recep Niyaz daha olsaydı: 1 puanla gün değil, yakın gelecekte Türk futbolu kurtulurdu! 67'de rakip ceza alanında topla buluşan Halil Altıntop ile en yakın takım arkadaşı arasında 6 rakip var olmasından daha güzel olmaz mıydı? Geceyi özetleyen en anlamlı kare de açıkçası benim için buydu.

<p> </p>

Meteoroloji'den İstanbul'a yoğun kar yağışı uyarısı

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında