• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
19 Eylül 2014 Cuma

Beyler rugby mi oynuyorsunuz?

Beşiktaş taraftarının maçı, santradan 2 saat önce çoktan başlamıştı. Olimpiyat Stadı’na geliş; daha doğrusu gelemeyiş trafiği, aşağı tükürsen 2004 model Yunanistan savunması, yukarı tükürsen 1982 İtalyan catenacciosu… Hadi trafikte bir Sergenlik, bir Şifo Mehmetlik yaptın, keşmekeşten sıyrıldın, diyelim… Bu sefer de sürekli inşaattan kendini Manchester zannetmeye başlayan İstanbul’da aylardır beklenip en zamansız anda başlayan sağanak yağmur… Uzun lafın kısası bu şartlarda maça gelen herkes, semtteki yeni stat inşaatında bedavaya çalışmaya bile razı!

Beşiktaş ise maça bu havayı ısıtacak kadar olmasa da en azından orta şekerli başladı. Oğuzhan, direkten dönen frikiğinin yanı sıra ilk yarıda ofansif açıdan oldukça üretkendi. Rize maçından farklı olarak Oğuzhan’ın sahada olması, maç kondisyonu biraz olsun gelişen Gökhan Töre’nin içeri kat edip yaratıcılığını konuşturması derken Beşiktaş ilk yarıda 7 şut attı ama sadece 1 tanesi rakip kaleyi tuttu. O da Oğuzhan’ın çilingirliğini sergilediği, Gökhan Töre’nin ilk yarıdaki etkili oyununu golle süslediği pozisyondu.

Ancak 45 dakikada bu kadar pozisyon bulup birini değerlendirirseniz başınızı derde sokarsınız. Özellikle birçok şut telaşla atıldığı için Beşiktaş rakip kaleciden çok direklerin üzerindeki hayali kuşları avladı.

Dünyada en iyi Yeni Zelandalıların oynadığı kasksız rugby maçı olsa kabul, direk üstünden giden toplara da puan veriyorlar. Ama futbolda sadece ekstra geri koşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu ekstra koşuların negatif etkisi 70. dakikadan sonra ortaya çıktı. Zaten 25. dakikadan sonra ağırlaşan ve Mustafa Pektemek’in sakatlanmasına yol açan zeminde Beşiktaş iyice yoruldu.

Sonlara doğru yenilen golden önce Beşiktaş, Sosa’nın oyuna girmesine rağmen gerekli kolektif oyun aklını gösteremedi. Bazı oyuncuların sorumsuz hareketleri adeta rakibin golüne davetiye çıkardı. Futbolda hız ve telaş aslında birbirinin tam zıddıdır. Dün gece olduğu gibi hız ve telaşı karıştırdığınız zaman işleri de zorlaştırıyorsunuz. Maalesef geçen sezonki bu hastalık dün gece nüksetti.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı