• $13,5971
  • €15,31
  • 778.104
  • 1981.04
28 Temmuz 2013 Pazar

Acil solbek aranıyor

Hazırlık maçları ölçü olmaz ama fikir verir, Nacizane fikirlerim başında Beşiktaş'ın geçen sezon da aşil tendonu olan sol bek meselesi var. Mesela Almeida, Eneramo ya da transfer edilecek yeni santrafor... Belli ki Biliç'in A planında 4-3-3/4-5-1 sentezi hedef santraforlu oyun stratejisi var.
Bu oyun stratejisinde santrforunuzu sadece Fernandes-Oğuzhan gibi merkez oyuncularla beslemeniz yetmiyor, kanatları da hedef santrforunuzu besleyecek şekilde kullanmanız hayati önem taşıyor. Dün gece Beşiktaş'ın kanatlarından sadece Gökhan Töre ofansif açıdan aktifti.
Olcay sürekli geçen sezonki gibi içeri kat edip verkaçlarla aktif olmaya çalıştı ancak bu sezonki oyun planına göre kanatlardan inip asist-ortalar da yapması lazım.
         Bekleri analiz edip asıl soruna yani sol meselesine geri dönelim: Ersan devşirme solbekten çok Türk oyuncu kontenjanından stoper rotasyonda kadro derinliği için lazım. Gökhan Süzen ise zaten orijin olarak bir sol açık, sol ön oyuncusu.
         Beşiktaş'ın sol beke Serdar Kurtuluş'un sağda yaptığı görevi yapacak benzer profilde bir oyuncu alması da yetmez. 4-3-3 oynuyorsanız önemli olan simetriden çok ofans-defans dengesini kuracak kimya. Serdar sağ bekte Beşiktaş'ın defansif sıkıntılarına çare olabilir ancak Serdar sağbekken Beşiktaş solbekinin sadece defansif açıdan sağlam olması yetmez, önünde sürekli içeri kat etmeye eğilimli Olcay'ın boşalttığı ofansif alanları değerlendirip hedef santraforu besleyecek ofansif bir sol bek mutlaka gerekli.

KADRO DERİNLİĞİ YETERSİZ

           Oyuncu değişikliklerinden sonra Beşiktaş'ın takım savunması dengesini kaybederken kolay goller yenildi. Bu da kadro derinliğinin yetersizliğine dair bu hazırlık maçının verdiği en önemli fikirlerden bir tanesi.
           
           Pedro Franco
aldığı maaş ve bonservis bedeline oranla özellikle gelecek yıllar için büyük kazanç olacak potansiyelde. Muhammed'in golü süper ama pas hataları yıllardır yeterince çalıştırılmaması ve oynatılmamasının kötü izlerini taşıyor. Bu teknik heyetin yapması gereken en kilit hamle Muhammed örneğinde olduğu gibi potansiyeli yüksek oyuncuların performanslarını maksimuma çıkarmak olmalı. Yönetim de mutlaka sol bek sorununa çare üretmeli. Sponsorlar vs katkısıyla Beşiktaş'ın mutlaka 2013 model bir Markus Münch'ü kadrosuna katması lazım! En azından İsmail hazır olanak kadar kiralık olarak... Geçen yıl Razvan Rat'ı bedavayken kaçırtanların yatacak yeri yok!

<p>Peki, Ümraniye Belediyesi'nin yeni projeleri neler olacak?  3. Ümraniye Kitap Fuarı için çalışmal

2. Ümraniye Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü…

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi