• $9,4959
  • €11,0481
  • 548.409
  • 1519.25
3 Ekim 2013 Perşembe

41 kere Maşallah!

Mancini basın toplantısında Juventus’u Galatasaray’dan daha iyi tanıdığını hatta küçükken Juventus taraftarı olduğunu söylemişti. İtalyan hoca delikanlılığında formasıyla bir dünya yıldızına dönüşeceği Sampdoria’nın geçen sezon Juventus’u yendiği maçtan çok iyi bir taktiksel ders çıkarmış.
Galatasaray’ın kadrosu o Sampdoria’dan daha iyi. Zaten kafadan Sampdoria’dan farklı olarak Drogba’sı var.
(Eğer Bayern Münih kadar da güçlü değilsen) Şampiyonlar Ligi’nde daha önce evinde oynadığı 22 maçın sadece 2’sini kaybeden Juventus’u yenmenin yolu önce o Conte Sistemi’ni bozmaktan geçiyor.
Drogba’nın 2 sezon önce Chelsea’yi (sırtında) Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna taşıdığı  “takım savunmasını en ileride en sağlam şekilde başlatan” adam rolünü tekrarlaması gerekiyordu. Sahanın en genç oyuncusu edasıyla oynayan Drogba bunu başardı, Bonucci-Pirlo arası pas kanalını tıkadı. (Sonunda Conte, Bonucci’yi oyundan aldı!)
Sonra da Drogba o bozulup mavi ekran veren Juve savunmasını uzun süredir yapmadığı bir hataya zorladığı andan faydalanıp Devler Ligi’ndeki 41. golüne imza attı.
Fiorentina’daykenJuve’nin başına bela olup sonunda Juventus’un almak zorunda kaldığı ama verim alamadığı Melo’yu “Fiorentina Fabrika Ayarları”na döndürerek kullandı. Yanındaki Selçuk da sezon başından beri (nihayet) en iyi performansını sergiledi. Sneijder da arkasındaki merkez orta saha 2’lisine ayak uydurabilse Mancini’nin planı daha da başarılı sonuç verebilirdi.
Amrabat’ı hesaplayamadı!
Lucescu’dan beri Şampiyonlar Ligi’ndeki(Riera ve Sneijder’a rağmen) Galatasaray’ın en iyi takım savunması performansıydı. Chedjou, Lille formasıyla Fransa Ligue 1’in en iyi savunmacılarından birisine dönüştüğü performansına yakındı. Gökhan Zan 2008’den beri en iyi performansını sergiledi.
68’de Juve 4-3-3’e döndü. Mancini ise Amrabat’ı oyuna alırken bu kadar gereksiz bir hareket yapıp penaltıya sebep olabileceğini aklından bile geçirmiyordu. Ne de olsa 2 sezondur Devler Ligi’nde Galatasaray forması giyen bir oyuncu halen futbolun temel kanunu “Kontrolsüz hırs, hırs değildir. Sadece zarardır”ı anlayamadıysa ne Mancini ne de Fatih Terim’in yapabileceği fazla bir şey kalmaz.

<p>Rusya'da bubrik, Rize'de kel simit  olarak sofraları süslüyor. 150 yıllık geçmişiyle kentin vazge

“Kel simit” için uzun kuyruk

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu