• $13,8085
  • €15,619
  • 789.333
  • 1927.39
20 Eylül 2013 Cuma

1461’leşmeye devam!

Uzun süre oynamamaktan kaynaklanan maç eksiği, ofansif oyunculardan çok defans oyuncularını daha kötü etkiliyor. Mesela 2 gece önce Chedjou'nun başına gelen dün gece Bamba'nın başına geldi. PSG altyapısından yetişip fiziksel gücün fazlasıyla belirleyici olduğu İskoçya'da yıldız olmuş, 33 kez Fildişi Sahili Milli Takımı forması giymiş Sol Bamba'nın maç eksiği olmasa, dün gece Trabzonspor'u 1-0 geriye düşüren penaltıya sebep olan riskli müdahaleyi yapmazdı. (En azından 90+'da yaptığı kritik müdahale ile hatasını telafi etti) 
Madalyonun diğer yüzünde ise Trabzon kısa süre sonra beraberliği yakalarken Chelsea'de geçen sezonu adeta boş geçmiş olan Malouda “Yetenekli hücum oyuncuları için form geçici, klas kalıcıdır” diye haykırırcasına golünü attı. Belki Malouda halen Avrupa'nın önemli yıldızlarından olduğu dönemdeki fizik gücünün çok uzağında. Ancak Malouda'nın eksik fizik kondisyonuna sebep kopuk kopuk da olsa klasını sergilediği dakikalar Trabzonspor'un dün gece ofansif açıdan en etkili olduğu dakikalardı.
Geçen sezon ligde Trabzonspor'un en golcü oyuncusu olan Olcan'ın sol bekteki sürgününden asıl yerine kaydırılması da Trabzon'un son 2 maçına göre ofansif açıdan daha zengin bir görüntü sergilemesini sağlayan bir diğer faktör oldu. Tek eksik Karabük maçında sergilediği performansla 1461 ile Trabzonspor arasındaki köprünün medar-ı iftiharı olan Yusuf'tu.

1461 STİLİ SANTRFORSUZ GOL

77'de Yusuf, Henrique'nin yerine oyuna girince Trabzon bir nevi santrforsuz 4-6-0'a döndü. Adrian zaman zaman en ileride gözüken oyuncu olarak “sahte 9” kılığına büründü. 86'da Trabzon galibiyet golünü bulduğunda ise Adrian, geçen sezonun en başarılı sahte 9 performanslarına imza atan Christian Eriksen'i hatırlatan bir oyun zekâsı-top tekniği harmanıyla Yusuf'u savunma arkasına kaçırdı. Yusuf'un tecrübe birikiminden daha olgun vuruşunun güzelliği kadar geçen sezon Mustafa Reşit Akçay'ın 1461'de çoğu zaman uyguladığı hücumcuların sürekli yer değiştirerek oynadığı sabit santrforsuz ofansif planla gelen gol de ayrıca anlamlı oldu.

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri