• $8,4779
  • €10,0707
  • 493.869
  • 1413.8
11 Ekim 2014 Cumartesi

Zor atıp, kolay yiyoruz..

Fatih Terim’in “Git diyorsunuz, gidiyorum. Gel diyorsunuz, geliyorum” sözünde gönül koymayı anlayabiliyorum. Hatta kendi penceresinden gazetecilik dersi vermesini de anlamaya çalışıyorum. Yapısında, zor günlerin reçetesinin takımı kavgalarla motive etmek olduğunu da cümle alem biliyor.

Ama “Burak ve Mehmet Topal için derbide oynayacaklar mı mesajların geldiği” sözünün ana fikri olan “Kimsenin Milli Takım umurunda değil, herkes kendi kulübünü düşünüyor” söylemini de anlayabiliyorum. Ancak olayı başka cepheye taşıyarak o mesajları atanın ismini söylememesini garipsedim. Kimse de soramadı. Kim veya kimler hocam? Mesela İsmail Kartal maçtan önce soyunma odasına giderek herkese başarılar diledi.

“Milli maça ilgi yok” diyorsunuz. Ondan sonra 50, 80, 125 liraya bilet satıyorsun. Federasyonun paraya mı, seyirciye mi ihtiyacı var? 10 bin bileti bedava dağıtacağına, ucuz yapsan da herkes gelse daha iyi olmaz mı! Ama yapılmıyor.
Maçtan önce mutsuz ve huzursuz olanlar bunları konuşuyordu.

Oyun başladığı vakit, Milli Takım’ın mücadeleci, istekli futbolunu görenler, “Tamam, kriz bitti, havayı buluyoruz” diye ümitlendiler.

Sahada koşan, baskı kuran, çok hareketli “İşte benim Milli Takımım” dedirtecek güzellikle bir takım vardı. Oyununu da golle taçlandırmıştı. Ama ne oldu, tek kale oynadığımız maçta bir yan toptan yediğimiz golle o güzelliklerin hepsi bitti. Çekler bir akın yaptılar, o da kornerden gol oldu. 3 kişi, bir kişi bir Sivok’u engelleyemedi.

Şunu söyleyeyim:

Çekler maç sabahı saat 11.00’de Dereağzı’nda 40 dakika idman yapıp, devamlı yan top çalıştılar. Golü de öyle attılar.
Yine iyi oynadık. Pozisyonlara girdik, atamadık. Sıkıntımız zor atıp, kolay gol yiyoruz. Benim aklımda Arda’nın penaltı pozisyonu kaldı. Değilse, hakem “Sen kandırıyorsun” diye Arda’ya sarı kartı niye göstermedi? O da şaşırdı, ortada kaldı.
Ne gariptir, ikinci yarıda sahada hiç yoktuk. Patlama beklerken, sahada tempo düşüren bir takımımız vardı. 2-1’den sonra oyundan iyice koptuk.

Soru şu:

Seyircisiyle futbolcusuyla Milli Takım’ı niye ciddiye almıyoruz? En iyi oyuncumuz dediğimiz Arda İspanya’da böyle mi oynuyor.

F.Bahçeliler için iyi olan, Mehmet Topal’ı stoperde izlemeleri. G.Saray maçında stoper oynatılırsa, Kartal’ın yabancı konusunda eli güçlenir.

<p class='MsoNormal'>Yusuf Güney, geçtiğimiz gün Antalya Manavgat'ta Çardak  Mahallesi Balamut mevki

Yangın söndürme görevlileri ile tartışıp gözaltına alınan Yusuf Güney olay anının görüntülerini paylaştı

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor