• $17,9131
  • €18,2474
  • 1022.97
  • 2750.49
18 Kasım 2012 Pazar

Yol kesme senaryoları

Caner'in kırmızı kartı kafamı karıştırdı, içime şüphe düşürdü.
Nedenleri o kadar çok ki.
Aykut Kocaman, pozisyona da, dördüncü hakeme de en yakın kişiydi. Aralarında üç metre mesafe ya vardı, ya yoktu. Sakin, sessizliği ile bilinen Aykut Kocaman çıldırıyorsa... Sahanın içine girip hakemin üstüne yürüyorsa... Verilen karara en ağır şekilde isyan ediyorsa... O karara endişe ile bakarım. Ve ondan sonra Kocaman'a neden kırmızı kart gösteremeyip, tribüne gönderemediğini de merak ederim.
Durun bitmedi...
Kartı gören Caner suç işlese, haksız olsa, kendisini sakinleştirmeye çalışan menajerini itmez, kavga etmez. Yanına sakinleştirmeye gelen kaptanına isyan etmez. Kendisinden çok iri olan Volkan, arkadaşını tutamıyorsa 'Orada da bir iş var' derim.
Dördüncü hakem raporuna istediğini yazar ama kamu vicdanında asla kendisini aklayamaz.
Maçtan önce F.Bahçeliler arasında, 'Yol kesme senaryoları' vardı. Milli maç öncesi 'yetkililerin bir devre oynatacağız' sözlerine rağmen 90 dakika oynatılmaları ile şampiyonluk yolunda engellerin çıkarılacağı konuşuluyordu. Bu maçı görünce gayri ihtiyarı içimden 'Senaryolar gerçek mi' kuşkusu geçti.
SAHADA EZİLMEDİ
Her şeye rağmen F.Bahçe sahada onur mücadelesi yaptı. Omuzu çıkan, dizinde yırtık olan Volkan yüreği ile oynadı. Lig, Avrupa, özel 30 maç oynayan, yorgunluktan anası ağlayan Hasan Ali, 'Bu, bizi liderliğe götürecek maç' diyerek canla başla mücadele etti.
Ya 3 gün önce 90 dakika oynayan, 'Nasılsın' diyene 'Yorgunum ağabey' diyen Gökhan'ın takımdaşlığı,  oyundan çıkarken, Topuz'a verdiği moral, Bekir'in-Yobo'nun inatçı oyunu, 32 yaşındaki Kuyt'ın 20 yaşındaki genç gibi sahada koşması... Kısacası takım halinde sahada yüreklerini ortaya koydular. 74 dakika 10 kişi kalmalarına rağmen 11 kişi gibi mücadele ettiler. Pozisyon da verdiler, pozisyon da buldular. Ama ezilmediler. Sahadan başları dik çıktılar.
Maçtan sonra konuşulan iki konu vardı. 1. Hakem. 2. F.Bahçe'nin mücadelesi...

<p>Türk müziğinin usta söz yazarı, besteci ve şarkıcısı Selami Şahin, Akşam TV'de yayınlanan Akşam Y

Selami Şahin: Hayatımın filminde başrol oğlumun

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü