• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
10 Mart 2011 Perşembe

Ya o gün kapı kilitlenmeeseydi

Aykut Kocaman, Yeni Malatya yenilgisinden sonra soyunma odasından çıkınca 'Hata bende' diyerek istifasını açıklayacaktı

Yayıncı kuruluş, Kocaman'ı maç sonu röportajına çağırdı. Fenerli futbolcular koşup kapıyı kilitledi  ve canlı yayına da göndermedi

Sarı-Lacivertli futbolcuların 'Öyle bırakıp gitmek yok' sözü Aykut Kocaman ve F.Bahçe için dönüm noktası oldu, ligin kaderi değişti

Merak ediyorum... Ligin ilk yarısını 9 puan geride kapatan, Başkan Aziz Yıldırım ve birkaç yönetici dışında kimsenin inanmadığı başarı olmasa; F.Bahçe de G.Saray ve Beşiktaş'ın durumuna düşse ne olurdu?
Bugün 'En büyük başkan' diye övgüler yağdırılan Yıldırım için neler söylenirdi?
Veya Aykut Kocaman için?
F.Bahçe'de 'Her şeyin bittiği, yolun sonuna gelindiği' anda 'Dirilişin perde arkasında' küçük ama çok önemli bir detay var.
Kupadaki Malatya Belediye maçını hatırlayan.
F.Bahçe kupada elenmiş. Soyunma odasında Aykut Kocaman futbolculara 'İyi çalışıyorsunuz ama sahada bunu gösteremiyorsunuz' demiş, 'O zaman sorun bende' sözünden sonra istifa edeceğini açıklamış... Ve içerde buz gibi bir havanın estiği o an...
Kapı çalınıyor, yayıncı kuruluş F.Bahçe'nin hocasını canlı yayınına çağırıyor.
Dışarı çıksa, 'İstifa ettiğini', herkesten özür dileyerek, 'Olmadı, istediklerimizi yapamadım' diyerek görevi bıraktığını açıklayacak.

1 GÜNDE ÇÖZÜLEN 3 KRİZ
SEZONUN ikinci yarısının başlamasına 9 gün kala camia karışacak. Belki Antalya kampı olmayacak... Hoca arayışları başlayacak... İşte o kapının dışardan vurulduğu an çıkan üç tok ses kader anı oluyor.
Futbolcular, teknik kadro istifa etmekte kararlı olan Aykut Kocaman'ı basın toplantısına göndermemek için koşup kapıyı kilitliyorlar.
Ve şöyle diyorlar:
'Bırakıp gitmek yok.'
Futbolcular hatalarını görüyor. 'Biz düzelteceğiz' deyip kendilerine inanmalarını istiyorlar.
O gün Malatya havaalanında Kocaman'a 'İstifasını' sormuştum. Kafası karmakarışıktı. Ne yalanladı, ne de doğruladı. Sadece 'Sabah konuşalım' demişti.
Bunun da nedeni, futbolcular ve teknik kadro gibi yönetimin de hocaya güven mesajı vermesi.
Ve bir günde istifa, Santos ve Alex krizinin çözümlenmesi.

Saracoğlu kapanabilir
G.Birliği maçını izleyen Yılmaz Vural, Lugano ile Santos'un Konya maçı öncesi sarı kart görerek oynamayacak olmalarını 'Herhalde F.Bahçe bizi hafife alıyor' diye yorumlamış. Hatta bunu maçtan sonra karşılaştığı yöneticilere de söylemiş.
Oysa işin aslı hiç de öyle değil.
F.Bahçe çok önemsediği G.Saray ve arkasından Bursaspor maçlarına tam kadro çıkmak istiyor. Bu iki maç öncesi futbolcuların cezalı duruma düşmelerini istemiyor. Futbolcular da o maçta oynamak istiyorlar. Ama F.Bahçe'nin 'Futbolcuların sarı kart sınırlarını sıfırlamalarından' daha önemli kriz seyircide var.
TARAFTAR Konya maçında küfrederse yönetmenlik gereği Bursa maçını seyircisiz oynar. Varsayalım, Konya maçını atlattı, bu kez G.Saray maçında olursa yine Bursa maçı Kadıköy'de seyircisiz oynanır. G.Saray'ın yeni stadı Arena'ya gidecek 2 bin 500 kişi rahat durur mu?
GERGİNLİĞİN tavan yaptığı G.Saray-F.Bahçe maçları, olaysız, sakin geçer mi! İşte sorun burada.

Birlik başkanı ama şampiyonluğu yok
Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı döneminde F.Bahçe mi, yoksa Trabzonspor, Bursaspor, Beşiktaş mı şampiyon oldu?
Aziz Yıldırım o kadar güçlü olsa, F.Bahçe Urfa'da kupayı Trabzon'a, İzmir'de Beşiktaş'a vermezdi. Denizli'de G.Saray'a İstanbul'da Trabzon ile oynadığı son maçta lig şampiyonluğunu Bursa'ya kaptırmazdı.
29 yıldır da kupa kazanamayan takım olmazdı.

YA FENER, GS VE BJK GİBİ OLSA
Hakem hatalarından şikayetçi olmayan kulüp var mı!
Bu işin bahanesi.
Gerçek olan F.Bahçe'nin ligin ikinci yarısındaki başarısı. Şampiyonluk mücadelesinin bıçak sırtına gelmesi.
Trabzon ilk yarıdaki gibi 9 puan önde olsa, F.Bahçe'de Beşiktaş ile G.Saray'ın durumuna düşse, kimse ağzını açmazdı. Büyükler F.Bahçe'yi de yanlarına aldığı için mutu olur, Trabzon da geçen seneki Bursa gibi gülücükler dağıtırdı.
Ofsayt gol bahanesi ile senaryolar üretmek çirkin.

BİZİ BIRAKMA DİYENLER NEREDE
Kulüpler Birliği Başkanı olarak da Yıldırım'a haksızlık yapılıyor. Yayın ihalesinde kulüplerin gelirlerini artırmak, stat yapmak isteyenlere destek olmak, futbolu büyütmek için projeler üretmesi hata mı!
Düne kadar 'Sen çok büyük başkansın. Bizi bırakma' diyenlere ne oldu!
Yıldırım'ın o koltukta başkan olarak F.Bahçe'ye mi, yoksa diğer kulüplere mi katkısı oldu? Her sene aynı senaryoları yazmak, taraftar baskısından korkup, yanlış hedefler göstermek Türk futbolunu değil, sadece günü kurtarır.

Gökhan, Bafra Müslüman balığı
F.Bahçe'nİn olmazsa olmazlarından, en az Alex kadar önemli oyuncusu Gökhan Gönül, Bafra doğumlu.
Beş yaşına kadar ailesi ile Bafra'da oturmuş.
Bakırköy Kartaltepe'nin sevilen muhtarı Ünal Erol Ağabey aradı. Ondan da Bafra Kaymakamı 'Gökhan Gönül'ü Bafra'da ağırlamak' istediklerini söyleyerek yardımcı olmasını istemiş.
'Gelsin, hemşehrileri ile hasret gidersin, Müslüman balığı yedirelim' demiş.
Şaşırdım... Balıkları iyi bilirim de, Müslüman balığını anlamadım.
Anlattı, 'Kızılırmak'ın kenarına baraj yapılınca altı-yedi köy su altında kalmış. Hatta bir köyün camisinin minaresi suyun üstünde kalmış. Camiye kim gider; Müslümanlar... Balıklar da o caminin içinde dolaştıkları için isimleri Müslüman balık olmuş'
Gökhan'a anlattım.
Sevindi... 'Lig bitsin, giderim' dedi.

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı