• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
1 Ağustos 2013 Perşembe

Webo ile Sow yan yana oynamalı

Maç öncesi: 
Üç tedirginlik vardı. 1- UEFA’nın Portekizli hakemle yol kesmesi... 2- 25 yaşın üstünde futbolcu transfer etmeyen ve koşu mesafeleriyle oyuncu alan Salzburg’un koşan genç kadrosu... 3- F.Bahçe’nin ise lige hazır olmaması... Onun için Ersun Yanal göbeği Emre, Topal ve Meireles ile üçledi ve futbolcularından tempo düşürüp, sakin oynamalarını istedi. Kuyt’ı Salzburg’un beki hücuma katılmaması için sola çekti. Alper’e çok farklı bir rol verdi. Hem orta sahaya gelip kalabalık tutacak, sonra Topuz’un önünde oynayan Mane’yi kontrol edecek ve Webo’ya da pozisyon üretecekti. 
İlk yarıda F.Bahçe istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Özellikle Meireles ileri çıkınca göbekte sıkıntı yaşadılar. Mehmet Topuz çok zorlandı. Daha doğrusu Salzburg iki kenarı da göbeği de iyi kullandı. F.Bahçe ileri basacaktı, yapamadı. Çok pas hatası yaptı. Salzburg beklenenden de çabuk oynadı. Taç atışlarında bile süratliydiler. F.Bahçe’nin 45 dakikada tek pozisyonu vardı. O da Meierles’in pozisyona soktuğu Alper’in kaleye vurmak yerine pas vermeyi tercih etmesiyle heba oldu.
İkinci yarı:
Sarı kartlı olan Emre’nin kırmızı kart korkusundan oyundan düşmesi, Meireles’in savrukluğu, Yobo’nun dengesizliği, Kadlec’in çok adam kaçırması yüzünden F.Bahçe ister istemez geriye yaslanan bir takım görüntüsü verdi.
Sow oyuna girdikten sonra F.Bahçe, Webo ve Kuyt ile forveti üçleyince oyunda etkili olmaya başladı. O an Acun ile beraber maçı izlerken şöyle dedik: “Niye F.Bahçe bu futboluyla oyuna başlamadı?” Bu etkili oyunda F.Bahçe istediği golü de buldu. Dün akşam F.Bahçe şanslı gecesindeydi. Volkan çok top kurtardı. Kuyt çizgi üzerinden topu çıkardı. Ama sonunda Cristian, F.Bahçe’ye en azından rövanş maçında ümit getirecek golü attı. 
Alves tek başına defansta mükemmel oynuyor. Ama Yobo onu bozuyor. Tek çare Egemen’in yanına gelmesi. F.Bahçe lige hazır değil. Ama bu beraberlik F.Bahçe’yi Play-Off’a çıkarabilir. En azından Ersun Yanal doğruları-yanlışları gördü. Webo ile Sow yan yana oynarsa bu takım etkili oynuyor. Biri oynayınca ise sıkıntıya düşüyor.

<p>İzmir'e meteor düştüğüne dair iddialar sosyal medyayı karıştırdı. 31 Temmuz saat 01.54'te gerçekl

İzmir'e meteor mu düştü?

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı

İstanbul'da mesire alanları ve tabiat parklarında piknik ve spor yapılabilecek