• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
21 Ekim 2012 Pazar

Volkan'ın gecesi

Gökhan, Yobo, Meireles ile Topal... F.Bahçe'nin omurgası...Takıma tempo getiren, mücadele gücünü yükselten, oyunu yönlendiren oyuncular...
Bursa maçında hepsi arandı...
Bir takımda banko oynayan dört oyuncu olmazsa, o takımın kimyası da bozulur oyun felsefesi de çöker.
Mesela, Meireles...
O olsaydı, Egemen'in adamını kaçırdığı pozisyoda top, Serdar'ın kendi kalesine attığı gol alanına kadar gelmezdi... Çünkü Meireles göbeği boşaltmadığı gibi topa rakibinden önce hamle yapma ve kazanma özelliği var. Egemen ise haftalardır kötü oynuyor. Güçsüz olduğu için hamleleri zamanında yapamıyor ve iki mücadelelerde de etkili değil...
Mesela, Gökhan... Türkiye'de onun dışında yerli sağ bek yok... Hücum oyuncuları Gökhan'ın kanat bindirmelerine alıştıkları için aynı hareketleri Serdar'dan bekliyorlar. Olmayınca o kanat çöküyor... Önünde oynayan Krasic ve Stoch da etkili olmayınca takımın kanat ortaları sadece sol tarafa kalıyor.
Göbekte ise Topal'ın sakatlığı Fenerbahçe'nin dikine oyun oynamasını engelleyen ikinci faktördü. Cristian ön liberoya geçti, üçlü forvetin arkasında da mecburiyetten Caner oynadı...
Peki oyunu kim kuracak!
O da yoktu...
SORUN SOW DEĞİL
Biraz Kuyt yapmaya çalıştı. Ne zaman Cristian ileriye çıktı, o zaman Fenerbahçe oyunda rakip kaleye dikine gitti, etkili olmaya başladı.
Dün gece, 'Fenerbahçe'nin santrforu yok' diyenleri, Sow'u beğenmeyenleri merak ediyorum. Sahanın her yerinde vardı. Kaçırdığı gol pozisyonunda Caner'in 'Topu bana niye vermedin' diye kızmasına Aykut Kocaman'ın zamanında müdahale etmesi ve ikisini sakinleştirmesi de çok anlamlıydı.
Bu takımın sorunu Sow değil, kalitesini bir türlü sahaya yansıtamayan Krasic ile geçen seneki futbolundan çok uzak olan Stoch'ta.
Gerçeğinden yarı yarıya uzak Fenerbahçe'nin Bursa'da kazandığı bir puan da başarıdır. Bunda da en büyük pay kaleci Volkan'ın olmalı. Milli maçta formsuzdu.
Bursa maçında eski Volkan gibiydi. Hani 'Maçı kaleci kazandırır' derler ya, Volkan takımını yenilgiden kurtardı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak