• $8,5118
  • €10,2831
  • 499.628
  • 1441.33
09 Kasım 2015 Pazartesi

Volkan'ı oynatmamak takıma ihanettir

Pereira'yı insan olarak herkes seviyor. Ama Fenerbahçe'ye oynattığı futbol beğenilmiyor. Çünkü Fenerbahçe'nin defans ağırlıklı iki pas yapamayan görüntüsü, büyüklük kimliğine yakışmıyor.

İlk yarıya bakıyorum, Diego ve Alper'in dışında kimin ne yaptığı belli değil. Orta sahada iki pas yapamayan bir görüntüsü var.

Nedeni çok basit!

Van Persie verimli olamadığı sağ kanatta… Boş toplarda, boş koşular ile yoruldu. Fernandao'ya ne kanatlardan ne de göbekten pozisyona sokacak tek pozisyon yapamadılar. Ve ilk yarıda sahada ne yaptığını bilmeyen bir takım vardı.
Devre arası soyunma odasında ne oldu bilmiyorum ama sihirli bir el değmiş gibi takımın oyun kurgusu birden değişti. Volkan Şen oyuna girdi. Alper kenardan Fernandao'nun arkasına çekildi. Mehmet Topal ile tek ön liberoya dönüldü. Sonra da Ozan Tufan oyuna alındı. Böyle olunca da, "Herkesin beklediği, topu ayağa çabuk oynayan, ilerde basan ve beş kişi hücuma çıkıp, rakibini hata yapmaya zorlayan gerçek Fenerbahçe sahneye çıktı."

Pozisyonlar bulan, goller kaçıran, pres yapan bambaşka bir takım vardı. O kadar baskılı oynuyor ki, bunalan Konya'yı rahatlatmak, oyunu soğutmak için Ömer Ali Şahin sakat numarası ile kendisini yere attı. Sedye geldi, saha kenarına gitti, hemen ayağa kalkıp oyunu girdi.

Bu futbol adına hiç dürüst bir hareket değil. Centilmenlik, gerçekten sakatlanan, iyi niyetli oyuncular için düşünülen anlayıştır. Türkiye'de ise bu kötü kullanılıyor ve hakemlerde böyle art niyetli oyunculara prim veriyor.

Şunu söyleyeceğim;

Fenerbahçe, Fenerbahçe ruhunu kazanmak istiyorsa Türk gençlerine dönmeli. Volkan Şen, bu takımda gözü kapalı ilk onbirde oynamalı. Alper de öyle, Ozan da… 65. dakikadan sonra oyuna girince Volkan Şen gibi tecrübeli olmadığı için baskı altında kalıyor. İki üç maç ilk 11'de oynasa çok şey değişir.

Futbol da "Çok para verdim, oynatmam lazım" diye bir anlayış olmamalı. Nani bekleneni veremiyorsa, Volkan Şen oynamalı. Bana göre Fenerbahçe'nin iki kenar oyuncusu Alper ile Volkan Şen olmalı.

Konya maçında üç puanı getiren golü Fernandao attı ama aslında o gol, hazırlanış bakımında Hasan Ali'nindir.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı