• $9,3471
  • €10,8751
  • 533.449
  • 1433.42
14 Mayıs 2015 Perşembe

Volkan böyle istedi

Volkan’ın yüzüne bakıyorum. Gergin ve bembeyaz. Yediği gollere şaşırıyor. İsyan ediyor. Fiziki olarak kalede ama aklı o gollerde takılı kalmış. Duyduğuma göre iç dünyasına kapanmış, kimse ile konuşmak bile istemiyormuş. Volkan’ın bu hali takımı da etkiliyor. Arkadaşları onu bu zor durumdan kurtarmak istiyorlar ama olmuyor. Her gol yiyişinde morali biraz daha dibe vuruyor. Oysa o yenilen golde adam paylaşımını iyi yapmayan oyuncuların da hiç mi suçu yok!
Yıllar önce bir Galatasaray maçında yediği hatalı golle Fenerbahçe’yi şampiyonluktan eden Volkan dün gece de aynı şeyi yaptı.

İkinci dakikada Fenerbahçe gol atıyor. “Kolay geçecek” denen maç, beş dakika sonra yenen golle, yerini telaşa, paniğe bırakıyor. Tekme yiyorlar, formasından, kolundan çekilip yere düşürülüyorlar. Hakem bırakın kartı, faul bile vermiyor. İtiraz eden yok. Rakip takım ise on kişi ile hakeme baskı kuruyor.
İsmail Kartal bir hafta idmanlarda devamlı, çabuk oynayan rakibi için ön liberolara fazla ileri çıkmamalarını, Gökhan ve Caner’in kanat bindirmelerine ise çabuk hücuma çıkacak Kayseri için Kuyt ve Sow’un bıraktıkları boş alanlarını kontrol altına almalarını istemişti.

Hadi onlar yapamadı diyelim, o vakit Selçuk ile Topal niye o boş alanları dolduramadılar? Çok basit, karar anlarında düşünce olarak geç kalıp rakibin çabukluğuna ayak uyduramadılar. Diego da tekmelerden devamlı yere düşünce “Fenerbahçe ligin bitmesine 3 maç kalmış takım gibi değil, sanki 13 maç varmış gibi “ kontrolü elinden kaçırdı.
İkinci yarı Meireles oyuna giriyor. O vakit insanın aklına şu soru takılıyor:
“Hazır bir Meireles varsa o vakit niye Selçuk ile başladın hoca?”

Aynı hatayı Sivas maçında Kuyt’ı yedek kulübesinde oturtarak yaptın. Alper’e güveniyorsun, Diego tekmelerden oyununu oynayamadığı için ikinci oyun kurucu olarak oyuna alıyorsun. İyi güzel, düşünce de haklısın da Alper ne yapıyor? Neden bu kadar güçsüz ve isteksiz? Stres dersen, sana Caner’in, Gökhan’ın yürekli oyununu gösteririm.
Bu takım niye ikinci yarılarda mücadele edip, baskı kurarak pozisyon üretiyor da, ilk yarılarda niye yapamıyor? Yazık. Hem de çok yazık.

Milyon dolarları kazananlar, şöhret olanlar vurdumduymaz. Sıkıntı, üzüntü ise taraftarda, yönetimde.
Sözün bittiği yere geldik. Akhisar’a, G.Birliği’ne hatta Eskişehir’e bol keseden puanları dağıtanlara son dersi Kayseri Erciyes verdi.

<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası