• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
13 Aralık 2012 Perşembe

Ustalar işi ciddiye alınca

İzmir'den bir dostum telefon etti. 'Göztepe'de sağ kanatta oynayan Halil diye bir oyuncu var, izle' dedi. Göztepe etkili olmadığı için, bir şey göremedim. Ancak süratli, çabuk genç bir oyuncu.
Ama ben, Meireles'i hayranlıkla izledim.
Topsuz oyunda var. Orta sahayı derleyip toparlamada mükemmel. Takımı hücuma çıkarma, top kazanma özellikleri üst düzey. Yüreğiyle oynayan, çok akıllı bir profesyonel. Mehmet Topuz'u ceza alanı içinde bir topla buluşturması vardı ki yanımda oturanlar ayağa kalkıp alkışladılar. Ve Meireles için şöyle yorumlar yapılıyor: Cristian'ı ön liberoya çek, Meireles'i ileriye çıkar.
Gerekçe olarak da top kazanma, ileriye dikine oynama ve şut atma özelliği gösteriliyor. Bana göre futbolu 10 numara, oynadığı yer ön libero. Bu arada Sezer'in de hakkını yemeyelim. Havayı iyi yakaladı. Krasic'e verdiği topuk pası, rahatladığının, özgüvenini kazandığının bir işareti. Pres yapması da öyle. Kuvvetli olduğu için baskılı oynuyor. Attığı 2. golde ilk presi yapan kişi Sezer, sonra Kuyt. Futbolunu da iki gol ve bir asistle süsledi.

HELAL OLSUN HASAN ALİ
F.Bahçe'yi farklı yapan Kuyt, Sezer ve Krasic'in ileride pres yapmaları, Göztepe defansına rahat top kullandırmamaları. Yani Kocaman'ın istediği oyun şekli.
Mehmet Topuz için bir şey demiyorum, geçen sezonki Topuz mumla aranıyor. Ama Krasic her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor. Süratli, topu ayağına aldığı vakit, kaleye dikine gidiyor. Kuvvetli olduğu için ikili mücadelelerde hep kazanan taraf olmaya başladı. Çok iyi bir idman maçı yaptı. Böyle giderse Aykut Kocaman'ın dediği gibi 2. yarıda patlama yapar. F.Bahçe de kanatta, hücumda daha da güçlenir.
Hasan Ali'ye helal olsun. İlk yarı bitmeden 30'un üzerinde maç oynadı. Oyununda en ufak bir düşme yok. Biyonik adam gibi.
Gençleri de beğendim. Salih güzeldi, hata yapmadı, forma şansını iyi kullandı. En azından 'Ben F.Bahçe'de oynayacağım' mesajını verdi. Recep Niyaz da öyle. Özel seyircisi olan bu genç, attığı gol ve oynadığı futbolla hayranlarını mutlu etti.
Göztepe iyi takım değil. F.Bahçe'yi fazla zorlayamadı. Önemli olan F.Bahçe'nin rakibi zayıf olmasına rağmen 1. dakikadan itibaren oyunu ciddiye alması. Bunda G.Saray ve Beşiktaş'ın kupada elenmesinin etkisi de olabilir. Şimdi önlerinde çok büyük bir avantaj var. Bunu iyi kullanırlarsa üst üste 2. kez kupayı kazanabilirler. F.Bahçe dün akşam yedeğiyle-aslarıyla çok iyi bir antrenman maçı yapıp pazar günkü derbi öncesi iyi bir moral yakaladı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak