• $13,5249
  • €15,3099
  • 796.617
  • 1910.29
19 Ocak 2011 Çarşamba

Ufukta 2 yıllık nikah gözüküyor

Kaptan, yöneticilere 'Benim için önemli olan bugünkü gibi sizlerle oturup konuşmak, diyalog kurmaktı. Sözleşme hiç önemli değil. İsterseniz dört  ay sonra imzalayayım' dedi

Alex'te mutlu sona doğru giden önemli gelişmeler var. Antalya kampına futbolculara moral için gelen yöneticiler, Alex'le Samsun maçından sonra gece 02.00'ye kadar süren sohbet toplantısı yaptılar.
Önce kaptana son durumu sordular. Sohbetin başlangıcı da Fenerbahçe'deki çalışmalardı. Öyle ya medyada çeşit çeşit yorumlar yapılıyordu. Görevleri, kriz dönemini atlatmak için futbolcuların kafalarını rahatlatmak, ikinci yarıya sorunsuz hazırlanmalarını sağlamaktı.
'Nasıl çalışıyorsunuz?' diye lafa girmişler. Beş yöneticiyi bir anda karşısında gören Alex, 'Merak etmeyin her şey yolunda' diye söze başlayıp, 'Rahat olun, endişe edilecek bir durum yok' dedikten sonra şanssız bir dönem geçirdiklerini, çok pozisyon bulmalarına rağmen son vuruşta sıkıntı yaşadıklarını anlatarak, bunu da en kısa zamanda aşacaklarını söylemiş.
Sonra konu ailesine, çocuklarına gelmiş.

YAZILANLARA KESİNLİKLE İNANMAYIN
Rahat, aile ortamında geçen sohbette, yöneticiler konuyu transferine getirmişler.
Alex'in ilk sözü, 'Benim için önemli olan bugünkü gibi sizlerle oturup konuşmak, diyalog kurmaktı. Sözleşme hiç önemli değil. İsterseniz dört ay sonra imzalayayım' olmuş. Herkes rahatlamış. Alex konuşmaya devam etmiş: 'Ailem de ben de F.Bahçe'de mutluyuz. Kulübümüzü de çok seviyoruz. Ama benden habersiz yazılan, söylenenlere üzülüyorum. Önemli olan benim ve sizin düşünceniz.'
Ardından Brezilya'da hakkında yapılan konuşmaları hatırlatmış, yöneticilere 'Siteme hepsinin spekülasyon olduğunu, 'Benim ağzımdan duymadığınız hiçbir şeye inanmayın' diye yazdım. Lütfen siz de inanmayın ve bana güvenin' demiş.

SON SÖZ BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'DA
Söz dönüp dolaşıp paraya gelmiş. Yöneticiler, yıllardır F.Bahçe'de oynadığını, sevilen ve örnek bir futbolcu olduğunu anlatarak, 'Yıllık 3.5 milyon euro ücretinden indirim' yapmasını istemişler. Ama bunu söylerken de 'Senin F.Bahçe'den ayrılacağına asla inanmıyoruz' sözünü de eklemişler. Alex hiç düşünmeden, 'Ben bu parayı Brezilya'da da alırım' diyerek, iki ülke arasındaki uçurumun kapandığını en ince ayrıntısına kadar anlatmış. Ama asla, 'İlle de bu parayı isterim' diye diretmemiş. Hatta gülerek pazarlık için açık kapı da bırakmış. Sıra kaç yıllık sözleşme istediğine gelmiş. Sohbette, sözleşmenin kaç yıllık olacağı da konuşulmuş. Parada esnek olan, diyalogdan mutlu olan Alex burada, 'İki yılda ısrarcı' görünmüş.
Sonuç mu! Son sözü Başkan Aziz Yıldırım söyleyecek ama yöneticiler iki yıla da sıcak bakıyorlar. Nedeni de 'Alex bu. F.Bahçe'ye çok şey verdi. İki yıl da yakışır' diyorlar.

Başkan konuşmaya geliyor
Önce yöneticiler geldi, şimdi de Başkan Aziz Yıldırım geliyor. Salı günü Erzurum'a giden F.Bahçe Başkanı bugün İstanbul'da basketbol maçını izleyecek, yarın da Antalya'ya gelecek. Herkesin merakla beklediği, 'Acaba ne konuşacak' dediği Yıldırım, önce Teknik Direktör Aykut Kocaman ile sonra da futbolcularla görüşecek. Gündemde Antalya maçı var. Futbolculara güvenini ön planda tutan Yıldırım, oyunculardan ikinci yarı gerçek performanslarını ortaya koymalarını, şampiyon olarak taraftarları mutlu etmelerini isteyecek.
F.BAHÇELİ futbolcular ise bugün kamp yapılan Miracle Oteli'nin deniz kenarında barbekü partisi yapacak. Bunda da amaç ağır geçen idmanlardan sonra futbolcuları rahatlatmak.

Sahada yok ama rakamlarda LİDER
Duyunca şaşırdım. Görünce inanamadım. F.Bahçe ilk yarıda 4 yenilgi, 3 beraberlik ile kötü bir dönem geçirdi. Ama istatistiklere bakarsanız lider.
17 maçlık toplam pasa bakalım:
8 bin 412 pasın 6 bin 696'si isabetli: Birinci...
Trabzon 7 bin 718 pas ve  5 bin 778 isabet ile ikinci. Beşiktaş 7 bin 694 pas ve 5 bin 992 isabet oranı ile üçüncü.
Kaleye şuta gelince:
F.Bahçe 275 şut ve 115 isabet ile yine birinci.
Trabzon 267 şut, 114 isabet ile ikinci. G.Saray'ın 263, Beşiktaş'ın da 245 şutu var.
En enteresanı da top çalma.
Hani orta sahası yok, savaşmıyor diyoruz ya.
Oysa F.Bahçe 448 top çalma ile yine birinci. İkinci sırada 403 top çalma ile Eskişehir var. Sonra da Trabzonspor (346) ve Bursa (296) geliyor.
Gol pozisyonuna girmede ise Trabzon 126 ile birinci, Fenerbahçe de 124 ile ikinci. Beşiktaş'ın 101, G.Saray'ın 97, Bursa'nın ise 98 pozisyonu var.
Peki bu nasıl oluyor?
İstatistik uzmanlarının yorumu, kaybedilen puanlar bireysel hataların sonucu.
Bir takım top çalmada, şut atmada, pozisyona girmede sıkıntı yaşamıyorsa ve de en çok gol atan takım olup, fazla gol yiyorsa bunun tek nedeni takım oyunundan kopmalar yaşaması ve savunma zafiyetleridir.
Öyle diyorlar.

Hakyemez başkanlığa ADAYLIĞINI koyuyor
Antalya'da Doğan Hakyemez'i gördüm. Ömrü basketbolun içinde geçti. Sohbet ederken, 'Artık sıra bana geldi' diyerek önümüzdeki seçimlerde Basketbol Federasyonu başkanlığına aday olacağını söyledi.
'Peki Turgay Demirel'in haberi var mı?' dedim. 'Dolaylı da olsa söyledim' cevabını verdi.
Kazanır mı!
Yıllarını bu spora veren Hakyemez'i her kulüp tanır. Özellikle Anadolu'dan iyi oy alacağına inanıyor.
Hadi hayırlısı.

Moral arayan takım
Kim ne derse desin, F.Bahçe iyi çalışıyor.  Tek eksikleri, moral. Kiminle konuşsam, 'İyi idmanlar yaptık' diyor ve arkasından da 'Biraz morale, desteğe' ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar.
Bunun da nedeni Yeni Malatya maçından sonra yaşanan kriz ile moral kondisyonlarının dibe vurması.
Kolay değil, üç günde travmadan kurtulmak.
Oynamak istiyorlar ama özgüvenleri sağlıklı olmadığı için kafalarının bir yerinde 'Ya hata yaparsam' endişesi var. Gol olmayınca da panikliyorlar. Tribünlerden bir-iki cılız ses çıkınca da 'Eyvah, yine mi' telaşına düşüyorlar. Ondan sonra da oyun disiplininden kopmalar başlıyor.
Çözümün tek reçetesi var.
O da destek.
Futbolcular her demeçlerinde taraftarlara birlik çağrısı yaparak 'Bize güvenin, destekleyin' diyorlar.
Ama bana sorarsanız ruhlarının derinliklerine inecek, kötü virüsü yok edecek mentore de ihtiyaç var.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor