• $7,4186
  • €8,9814
  • 437.867
  • 1467
03 Aralık 2012 Pazartesi

Tutmayan hesaplar

Maça giderken görüntü şöyleydi: Hafta içi idmanlarının kıran kırana geçtiği, morallerin düzeldiği, takımın özgüvenini kazandığı konuşuluyordu.
Hatta altı hafta önce yaşanan belirsizliğin, krizin yerine futbolcuların liderlik ve şampiyonluk hesapları yaptığı söylenerek, büyük hedeflerin planlandığı anlatılıyordu. Biraz daha ileriye gideyim, son üç maçtaki fikstür avantajının F.Bahçe'den yana olduğu da vurgulanıp, ilk yarıyı 35 veya 33 puanla lider bile bitirecekleri hesaplanıyordu. Söylem olarak bunların hepsi güzel.
Ama ilk yarıdaki futbol hiç de öyle değil. Gol atacak, pozisyon üretecek Cristian, Meireles, Kuyt ve Caner gibi ustalar, kazandıkları topları ileriye taşıyacakları yerde, devamlı geriye verdiler. Zaman zaman orta sahada pres yapıp top kazandılar. Çabuk oynamadılar, hücumda çoğalamadılar. Yavaş oyunlarına rağmen az da olsa pozisyon da buldular. Cristian'ın boş durumda topu kalecinin üstüne vurması, ikinci yarının başında iki defans oyuncusu geçmesine rağmen gol vuruşu yapamaması, Kuyt'ın pasında bomboş durumda olmasına rağmen değerlendirememesi onun kalitesine yakışmayan görüntülerdi. Şanssızlık mı, yoksa kendini oyuna iyi vermemesi mi, anlayamadım.

GERİLİMİN ESERİ Mİ?
Zaten bu maçta anlayamadığım çok şey var. Mesela haftalardır yere göğe sığdıramadığım Bekir'in ürkek futbolu... Gökhan gibi yürekli bir oyuncunun tempo yapamaması, kanat bindirmelerine katılmaması... Sow'un ileride tek bırakılması... İstediği topların atılmaması... Meireles'in takımı yöneten, yönlendiren görevinden çok uzak olması... Takım oyunundan uzaklaşmaları...
Pas hatalarının üst düzeyde olması... İstediği yerde oynayan Sezer'in 'Beni yedek kulübesinde oturtma hocam' mesajını verememesi... Neredeyse ilk yarı bitecek, Stoch'un hala patlama yapamaması... Takım oyunu yerine herkesin tek başına kurtarıcı rolü üstlenmesi...
Ve F.Bahçe'nin yüreklendirdiği Kayserispor'un kaçırdığı goller... Futbol adına bir tek şey güzeldi, iki takımın defans hatalarından bol gol pozisyonu oldu.
Deplasmanda bir puan başarıysa, ona sözüm yok. Ama F.Bahçe'ye bu futbol hiç yakışmadı. Maç öncesi hesaplar tutmadı. G.Saray'ın puan kaybettiği hafta F.Bahçe'nin de kaybetmesi bir gerilimin eseri olabilir mi!

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rize'de gizlenen temaslılara karşı yeni önlemler uygulanmaya başlandı

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...