• $17,9131
  • €18,2474
  • 1022.97
  • 2750.49
23 Kasım 2012 Cuma

Türkiye'de değil Avrupa'da lider

Caner Erkin, ilk 11'de Stoch'tan daha ağır bastı. Gerekçe de orta sahada savaşması, top kazanması ve sürpriz atağa çıkması oldu...
Marsilya'nın tek şansı, gol atmak olduğu için baskına giderken baskın yapmanın birinci rolü Caner'deydi. Stoch, bu özelliği olmadığı için oynatılmadı.
Ama maçın kilit adamı olarak Cristian vardı. Merkezde oyunun içine girerse, topu forvete, ileriye taşıyacaktı. Hatta duran toplardan gol arayacaktı.
Aykut Kocaman, Caner ve Cristian'la uzun uzun görüşmeler yaptı. Rollerini ezberletti. Cristian ilk 10 dakikada sürpriz atağa kalktı. Arkadaşları görmedi. Oysa oyun planında defansın arkasına atılacak uzun toplarla Cristian gol arayacaktı. Görevini yaptı. Caner de öyle. Golden önce korner pozisyonunu hazırlayan kişiydi.
Bekir'in golü, idmanlarda çok yapılan ve adeta ezberletilen bir provanın sahneye konulmasıydı. Gökhan ön direğe koştu. Stoper uzun boylu olmasına rağmen Cristian'ın yumuşak topunu kafayla arkaya aşırdı. Ve o anda idmanları izleyen yöneticiler ile Başkan Aziz Yıldırım, 'Gol' diye ayağa kalktılar. Bekir'in vuruşu da mükemmeldi. Bu golden sonra F.Bahçe, daha da rahatladı.
AYKUT HOCA HAKLI
İkinci yarıda geriye yaslanmasının, paniklemesinin nedeni, orta sahanın oyundan düşmesidir. Özellikle Topal. Hiç yok gibiydi. Caner de yoruldu. Meireles de o alıştığımız oyunundan çok uzaktı.
F.Bahçe'nin kötü oynadığı anlarda şu görüş vardı: 'Çıkar Caner'i, al Stoch'u'. Ama Aykut Hoca, önce Mehmet Topuz'u tercih etti. Oysa orta sahaya dinamizm getirecek tek oyuncu vardı. O da Selçuk. Geç oyuna alındı. Stoch, Aykut Hoca'nın istediği gibi değildi. Haklıymış 11'e almamakta. Çünkü sahada var mı yok mu hiç belli olmadı.
Maçın iki büyük kırılma anı var. Biri, ikinci yarının başlarında Volkan'ın kurtardığı top. Bir de Marsilya'nın boş kaleye yapamadıkları son vuruş. Andre Ayew'in yere düştüğü pozisyonda herkes 'Eyvah penaltı' diye ayağa kalktı. Ama hakem sarı kartı gösterince aferini aldı.
Futbol sonuç oyunudur. F.Bahçe'nin Türkiye'de lider olup olmayacağı tartışılıyor. Futbolcular, 'Bizi şampiyon yapmazlar' diye isyan ediyor. Ama şu anda Avrupa'da, Avrupalı hakemle lider.

<p>Türk müziğinin usta söz yazarı, besteci ve şarkıcısı Selami Şahin, Akşam TV'de yayınlanan Akşam Y

Selami Şahin: Hayatımın filminde başrol oğlumun

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu! Kızılırmak'ta endişelendiren görüntü