• $17,9676
  • €18,3363
  • 1032.42
  • 2795.06
26 Mayıs 2015 Salı

Tükenişin son perdesi

Nereden başlayayım.
Diego üç gün önce kulübede, dün sahada.
GeÇen sene şampiyon olan kadroyu güçlendirmek için bir tek bu oyuncu alındı. Ama oynatılmadı veya yeterince şans verilmedi.
Neden!
Fenerbahçe, güle oynaya şampiyon olacaĞı bir sezonu elinin tersi ile itip, ezeli rakibine altın tepsi içinde sundu.
Hata hoca da mı!
Başkan Aziz Yıldırım Fenerbahçe tarihinde, antrenör olarak eski sporcularına en çok şans veren başkan. O kapıyı açmak için çok uğraştı. Ama hep suçlandı. Neymiş işine karışıyormuş. Devre arasında, ilk yarıyı görünce başkan olarak görüşünü söylüyor. İlk on birde şu oynasın, bu oynamasın demiyor.
Hadi hoca haklı diyelim.
Peki sahada oynayan futbolcuların hiç mi suçu yok? Bu kadar büyük paralar alan, kariyerli oyuncular sahada böyle mi oynarlar?
Fenerbahçe hedefi olmayan, paraya doyanların takımı olmuş. Koca bir sezon, Caner ile Gökhan'ı övdük. 'Hiçbir takımda olmayan modern bekler' dedik. Doğru da Fenerbahçe'nin olmayan kanat oyuncularını hiç konuşmadık. Yaşlı Kuyt'ı el üstünde tuttuk. Emenike'ye kızdık, Sow'a marşlar yazdık. Emre'nin iki maç oynayıp, üç maç sakatlanmasını göz ardı ettik.
İBB maçını izlerken baktım, Fenerbahçe'ye çok transfer lazım. İyi bir golcüden başla, stopere kadar git. Hatta bunların içine kaleci bile dahil et.
Futbol artık paraya, şöhrete doymuşların değil, sahada koşan, aç insanların oyunu. Sahada kıran kırana mücadele edeceksin. Koşacaksın, çabuk oynayacaksın. Dikine ve gol atmaya dönük baskılı oynayan "Yaratıcı oyuncuların" arenası oldu.
Abdullah Avcı, Doka'ya 'İçeri gir' diye bağırıyor. Kalabalıklaşıp, top kazanmalarını istiyor. Fenerbahçe ise yayla gibi oyunu yayıyor. Alper sol beke geliyor, adamını kaçırıyor. Ama ondan önce Meireles yanındaki rakibine hamle yapmıyor. Topuz, rakibin arkasında oyunu seyrediyor. Diego'nun dışında sahada risk alan oyuncu yok.
İsmail hocam, "Genç Uygar'ı kazandık" diyorsun. İyi hoş da hangi lig maçında oynattın. Haftaya ülkesine gidecek olan Kuyt'dan medet umuyorsun.
Yazık.
Yüzde birde olsa umutlarını son maça kadar taşıyamadılar. Çöküşün, tükenişin perdesini İBB stadında kapattılar.
F.Bahçe bu sene hakemlerden de çok çekti. Onlarda bu çöküşe kararlarıyla çok destek oldular. En son örneği de Sivasspor maçında Melo'ya kırmızı kart göstermemek için peşinden koşup ayıran Palabıyık'ın Topuz'a Alves'e çok kolay kırmızı kart göstermesi.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor