• $9,5228
  • €11,0676
  • 549.48
  • 1519.25
24 Mayıs 2013 Cuma

TS'ye cevabı sahada verdik

F.Bahçeli futbolcular, Türkiye Kupası zaferine farklı anlam yükledi

  • Sarı-Lacivertliler, “G.Saray’ın provokasyonu tutmadı,  bir yıldır konuşan Trabzon’a sahada cevap verdik” dedi
  • F.Bahçeliler’e göre lig şampiyonluğunun kaçmasının 1 numaralı sebebi Alex’in ilk yarıda olay çıkarması oldu

F.Bahçe’nin soyunma odasında Trabzonspor maçı sonrası büyük bir sevinç vardı. Sarı-Lacivertli futbolcular, zafer şarkıları, türküler söyledi, tezahüratlar yaptı. 64 maçın sonunda gelen kupa, dışarıdan çok soğuk bir yapıya sahip olduğu düşünülen Raul Meireles’i bile coşturdu. 
“Ankara’nın bağları” ile halaylar çekildi. Kupa sevincinin bu kadar coşkulu olmasının temel sebeplerinden biri ise Arena’da yaşanan o olaylar oldu.

PROVOKASYONLARA KARŞI FUTBOL
G.SARAY-TRABZON maçında açılan “2010-11 sezonu şampiyonu Trabzonspor” pankartı, iki takımın futbolcularının el ele tribünleri selamlaması, bir yıldır Bordo-Mavili camiadan yapılan açıklamalar, F.Bahçeli futbolcuları çok üzmüştü. Bu nedenle kupayı bütün bu süreçte yaşanan olaylara bir cevap olarak gördüler.
SARI-Lacivertliler, “En azından kupayı alarak bir yıldır konuşan Trabzonspor’a sahada cevap verdik. G.Saray’ın provokasyonu tutmadı. Biz sahaya futbol oynamaya çıktık ve hak ederek, alın terimizle kupayı kazandık” dediler. Trabzonspor’a sahada futbolla verilen cevap kadar, herkesin aklında başka bir konu daha vardı.

ALEX’İN HİZMETLERİ UNUTULMAZ
FUTBOLCUSUNDAN malzemecisine, yöneticisinden teknik heyete kadar herkesin dilinde UEFA Avrupa Ligi’nde 1 golle kaçan final ve Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu vardı. Sarı-Lacivertliler’deki ortak görüş, “Ligi bize Alex kaybettirdi” oldu. F.Bahçeliler, “Alex’in bu takıma büyük hizmetleri oldu. Onun takıma yaptığı katkıları kimse inkar edemez. Hakkını kesinlikle teslim etmek gerekir. Ama eğer sezonun ilk yarısında Alex’in çıkardığı o kavga olmasaydı biz o kadar puan kaybetmezdik ve şampiyon olurduk” diye konuştular.

GÖKHAN'A ÇİFTE OPERASYON
İstanbul’a dönüşte havaalanında F.Bahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı ile sohbet ediyordum. Gökhan Gönül yanımıza geldi. Herkes Gökhan Gönül’den fotoğraf, imza peşindeydi. Abdullan Kiğılı, “Seni tebrik ederim. Çok yürekli bir futbolcusun” dedi. Gökhan, teşekkür etti, “Başkanım ben 6 aydır sakat sakat oynuyorum. Cuma günü (bugün) ameliyat olacağım” dedi.

ASLA YALNIZ BIRAKMAM
ŞAŞIRANLAR sordu, Gökhan da durumunu anlattı: “Hem omuzumdan hem de kasığımdan sakatım. Amerikan Hastanesi’nde yatacağım, iki ameliyat birden olacağım.”
“İki ay oynayamazsın” dediler. Gökhan, “Şu an böyle, görünen o” dedi.
“Seneye Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde yok musun?” telaşı başladı.
Gökhan, “Hiç belli olmaz. Ben kendimi yetiştiririm. Bensiz Avrupa kupası maçı olmaz. Takımı da asla yalnız bırakmam” cevabı verdi.

<p>Almanya'da önemli bir ilk yaşandı. Türk  kökenli bir milletvekili, ilk kez federal mecliste başka

Federal meclise Türk başkanvekili

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu