• $13,4965
  • €15,3567
  • 798.067
  • 2043.48
13 Ocak 2011 Perşembe

Transferi bırak 9 puan farkı düşün!

Alex dahil hiçbir futbolcunun Fenerbahçe'de parası kalmaz. Ama şampiyonluk mücadelesi vereceğimiz ligde de transfer değil, puan farkının kapanması konuşulmalı

Dün yönetim, kongre üyeleri ve taraftar üçgeninde Alex'i konuştum...
Önce şunu söyleyeyim;
Bir çoğu Alex'in sözlerine profesyonel olarak hak veriyor...
Ama sonra da Fenerbahçe'nin yedi senedir ekmeğini yiyen, bir dediği iki olmayan bu futbolcunun, ültimatoma benzer konuşmasını zamansız bularak 'Şık olmadı, yakışmadı...' disiplinin ön plana çıktığı bugünlerde saatli bombayı kulübün kucağına koydu, diyorlar.
Nedenini de şöyle anlatıyorlar;
'Alex sevgisi para ile ölçülmez. Bu sevgiyi yanlış ve zamansız kullandı. Onun yerine başka birisi böyle konuşsaydı ne olurdu.'

SEMİH'İ ÖRNEK GÖSTERİYORLAR
Geçen sene uzatma hakkını kullanan ve 200 bin euro'yu beğenmeyip federasyona başvuran 'Semih'i örnek gösteriyorlar...'
Yönetim cephesine gelince...
Birçok kişi ile konuştum... Tamamına yakını, 'Sorun yok, karşılıklı oturup konuşur, anlaşırız' diyor.
Ama onlar da şampiyonluk yarışında paranın ön plana çıkmasından rahatsızlar.
Ve şöyle diyorlar;
'Transferi değil, dokuz puan farkı düşünsün...'

HERKES GÜNÜ GELİNCE HAKKINI ALIR!..
Devam ediyorlar;
'Bizim şampiyonluk yarışına odaklandığımız, birbirimize kenetleneceğimiz günde transferi, parayı konuşmak güzel değil... Bu asla Fenerbahçe'nin hedeflerinin önüne geçmemeli. Alex dahil bütün futbolcularımız ligin ikinci yarısına konstantre olmalı. Herkes günü gelince hakkını alır. Alex de yedi senedir hakkını fazlası ile alıyor. Bizim Alex'le sorunumuz yok. Fenerbahçe'de futbolu bırakmasını da çok isteriz. Ama her şeyin bir zamanı var. Önümüzde beş maçlık bir hedefimiz var. Bu sene şampiyon olacağız diyoruz. Bütün futbolcularımız bunun dışında bir şey düşünmemeli.'

Peki şimdi ne olacak?
Her şey Alex'e bağlı. Üç yıllık sözleşme ve her sene için 3,5 milyon euro da ısrar ederse yollar ayrılır. Bir yıllık sözleşmede de daha az rakama anlaşılır. Veya maç başına bir ücret önerilebilir. Uzlaşmaya yanaşmaz, diretirse 'O vakit kimse F.Bahçe'den büyük' olmadığı için yollar ayrılabilir.

Alex'i almaya geldi

Palmeiras başkanının danışmanı Alex için İstanbul'a geldi. Brezilya basını anlaşmanın sağlandığını iddia etti

Futbol Interior gazetesi, internet sitesinde yaptığı açıklamalarla ayrılık sinyali veren Alex'in Palmeiras'la Haziran ayından geçerli olmak üzere anlaşmaya vardığını iddia etti. 'Bomba' klişesiyle duyurulan habere kaynak olarak da, Palmeiras'ta Başkan Belluzo'nun danışmanı Antonio Carlos Corcione gösterildi. Corcione'nin Fenerbahçe'nin kaptanıyla görüşmek için İstanbul'a gittiği ve el sıkıştığı belirtilirken önümüzdeki günlerde anlaşmanın resmiyet kazanacağı duyuruldu.

BiN PiŞMAN
İNTERNET sitesinden yönetime muhtıra veren Alex, yaptığı hatanın farkına vardı. Malatya yolculuğu boyunca ağzını bıçak açmayan Brezilyalı futbolcunun yazdıklarından pişmanlığı her halinden belliydi. Yüzü gülmeyen kaptan takım arkadaşlarından hiçbiriyle konuşmadı, sadece tercüman Samet ile iletişim kurdu.
BAŞI eğik gezen Alex için arkadaşları da 'Keşke o yazıyı yazmasaydı' yorumlarını yaptı. Malatya'da Alex'e verilen çiçekler bile yüzünü güldürmedi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları

Balıkçıların ağına takıldı! Korkudan kimse yanına yaklaşamadı