• $13,4398
  • €15,1874
  • 794.727
  • 1932.76
25 Eylül 2012 Salı

Topu kazanan koşan olmayınca

Önce 64. dakikaya kadar, F.Bahçe'nin sahadaki halini anlatayım; sanki deplasmanda oynuyormuş gibi, geriyle yaslanan, ileriye çıkamayan, topu kazanamayan ve yürüyerek oynayan bir takım vardı sahada.
Futbolcular birbirlerinden o kadar uzak oynadılar ki, topu ayağına alan kime pas vereceğini bilemiyordu..
Gökhan taç atacak, alan yok. Pas verecek, boş alana kaçan yok. Meireles, Chelsea'de dikine oynayan bir oyuncuydu. F.Bahçe'ye geldi, o da geriye oynamaya başladı.
Bu takımın kimyası bozulmuş.Topu ayağına alan, geriye dönüp kaleci Volkan'a veriyor. Maçın ilk 15 dakikasında 5 kez geriye, kaleciye verildi. Neden böyle! 'Top bende kalsın' felsefesine o kadar inanmışlar, yüreklerine işlemiş  ki, bir türlü vazgeçemiyorlar. Güçleri mi yok?

YOLGEÇEN HANI GİBİYDİ
İlk 60 dakikalık süreye baktığın vakit, güçsüz, moralsiz, isteksiz bir görüntüdeydiler. Topu ileriye taşıyan olmadığı için de pozisyon üretmekte de zorlandılar. Hele orta saha hiç yoktu. Yolgeçen hanı gibi, Trabzon elini kolunu sallayarak, sanki idman maçındaymış gibi F.Bahçe'nin kalesine geldi. Kimse orta sahada basmayı, top kazanmayı, en azından karşısındakinin dengesini bozmayı hiç düşünmedi.
Hücuma çıkmaktan değil, savunma yapmaktan yoruldular. Sahadaki futbolcuların da, tribündeki taraftarların da bir tek ümidi vardı. O da Alex. Herkes onunu bir hareket yapıp maçı kazanmasını bekledi. O da olmadı.

1 PUANI BİLE HAK ETMEDİ
Belki de şansı yoktu. Olsaydı, kaleciden dönen topa vuruşunda meşin yuvarlak defansa çarpmazdı. Yine de Alex sahada bir şeyler yapmaya çalışan oyuncuydu. 60. dakikadan sonra F.Bahçe en azından o kötü halinden kurtuldu. Biraz ileride oynamaya çalıştı. Pozisyonlar da buldu. Ama F.Bahçe'nin etkili olduğu son 20 dakikada Trabzon'un daha çok gol pozisyonu bulması da bir gerçek.
Şunu söyleyeyim; F.Bahçe 1 puanı dahi hak edecek oyun oynamadı. 'Bu takıma santrfor lazım' diyenlere şunu söyleyeyim: Topu ileriye taşıyamazsan, baskı kuramazsan, pozisyon üretemezsen Messi gelse ne yazar. Birkaç futbolcu yüreklerini ortaya koyuyor. Oynamaya çalışıyorlar. Ama diğerleri sahada geziyorlar. Ne pres yapabiliyorlar, ne de topu kazanmak için mücadele ediyorlar. Örnek mi! Stoch.. Hala düzelmesi bekleniyor.
Sakın kimse kötü futbola zemini bahane etmesin.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....