• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
13 Eylül 2015 Pazar

Topal 112 Acil Servis gibi

Pereira'nın maçtan önce futbolcularla yaptığı konuşmadan başlayayım.

Portekizli hoca, maçın sert geçeceğini belirterek, cesur, yürekli futbol istedi. Kaleci Volkan'a devamlı konuşarak, önündeki arkadaşlarını uyarmasını söyledi. Meireles ile Josef'e de ikinci görevlerinin defansın göbeğine yardım etmek olduğunu anlattı. Yüksek toplarda da Fernandao'dan defansa gelmesini istedi.

Bu hoca farklı… En azından futbolcular arasında ayrım yapmıyor. Oyunun başında daha beşinci dakikada Nani, boş alanda kanat bindirmesi yaptı. Van Persie pası vermedi, fırçayı yedi. Nani sahada en fazla koşan oyuncu. Takımı hücuma çıkarmakta çok etkili… F.Bahçe sahada Nani'yi ne kadar çok topla buluşturursa, o kadar çok takım oyunu da pozisyon zenginliği de fazla olur.

Meireles'e dinlenme iyi gelmiş. Güçlenmiş, kuvvetlenmiş. En önemlisi de akıllanmış, takım oyunu oynuyor. Ozan'ın yanında ikinci oyun kurucu gibiydi... Orta sahayı toparlayan Josef’in de etkisi olabilir.

Takımın defans göbeğinde stoper sıkıntısı olduğu doğru. Bu açığı bundan sonra Mehmet Topal çok rahat kaldırır. 112 Acil Servis gibi. Nerede sıkıntı varsa, oraya koy. Orta sahada oyuncun çoksa, çek stopere.

Van Persie gününde değildi. Kuvvetli de değil. Belki de yorgun. Öyle olmasa Ozan ve Şener’in pozisyonlarını çok rahat gol yapardı.

Ve Fernandao. F.Bahçe’deki en verimsiz maçını oynadı. Acaba milli maç arasında yaptığı ağır idmanların yorgunluğu mu var? Fernandao gibi bir oyuncu bu kadar çok pas hatası yapmaz. Oyuna etkisi de bu kadar düşük olmaz.

Defans ve orta saha iyi mücadele etti. Savaştı. Kusursuz oynadı. Tek eksik, golcülerin son vuruşlardaki etkisizliğiydi. Onlar da gününde olsa skor daha farklı olabilirdi.

Her şeye rağmen taraftar bu kadroyu beğendi. Özellikle Şener’in müthiş futbolundan sonra Gökhan’ın nasıl oynayacağını merak ediyor.

Kaliteli kadro zenginliğinin ne kadar önemli olduğu Kasımpaşa maçında bir kez daha görüldü. Çıkanın yerine giren takım oyununu, disiplini mükemmel uyguladı.

<p>4 gündür Türkiye'nin farklı illerinde yaşanan orman  yangınlarına müdahaleler devam ederken son o

Yangın nedeniyle otelden tahliye edilen Songül Karlı korku dolu anları anlattı

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı