• $13,4362
  • €15,2599
  • 794.168
  • 2045.64
9 Ocak 2013 Çarşamba

Tempo yükseltmeye Baroni uyamıyor...

Aykut Kocaman, takımın oyun ritmini yükseltmek istiyor... İdmanlardaki çalışmalarında, taktik senaryolarında 'Hata da olsa çabuk oynamalarının' üzerinde çok duruyor.
Genk maçında yapamadılar...
Bunun nedeni, Cristian'ın bu tempoya ayak uyduramaması. Yer paylaşımında pozisyon yanlışlarının, neredeyse 'hatalı pas kadar' yüksek olması. Sistemde aksama olunca da kazanılan toplarla çabuk çıkan rakibin, Fenerbahçe ceza sahasında çok tehlike yaratması... Topal'ın sakatlanıp çıkmasından sonra bu daha da belirginleşti. Meireles o bölgeye gelincede biraz dengelendi...
Peki ne olacak?
On numara gelirse, Cristian ön liberoya mı dönecek, yoksa kulübeye mi oturacak... Meireles'i kesemeyeceğine göre Topal ile yarışır ama oynaması o kadar kolay olmaz. Çünkü Topal hocanın o düzenine daha çok uyuyor.
SALİH'TE GELİŞME VAR
Bu oyun anlayışının ikinci bir parçası da, ilerde oynayan üç oyuncunun Kuyt, Sow ve Caner'in pres yapması ve o baskıya üçlünün arkasında oynayan Cristian'ın da beklenen destegi verememesi... Onda da sıkıntı var...
Fenerbahçe 'O bölgeye istediği oyuncuyu alırsa' rahatlar... Tıpkı, Meireles'in ön liberoya gelip yaptığı ekstra işler gibi.
Yoksa Sow her maçta ilerde tek kalır.
Takımın bir yumuşak karnı da Yobo'nun olduğu bölge... Egemen, o alıştığımız fizik gücü yuksek, ikili mücadeleleri kazanan, takımı ateşleyici özelliğinden çok uzak... Bu maç eksiğinden de olabilir. Havayı yakalayamamasından da.
Herşeye rağmen, uygulamada aksaklıklar olsa da futbolcuların süratli oyunu zaman zaman da olsa oynamak istemeleri, oyun içinde yön değiştirmeleri ve 'Sert oynayana ben de sert oynarım' çıkışı yapması olumlu gelişmeler. Bir de genç Salih'in futbolunda büyük gelişme var.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!