• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
17 Ocak 2013 Perşembe

Tek ön liberolu sistemin farkı

Bursa maçında oynanan 'tek ön liberolu sistem' F.Bahçe'nin 'orta sahasının kalabalıklaşması' dışında, 'hücumda fazla adamla çoğalma' ile birlikte, 'takıma tempo' da getirdi...
Daha çabuk ve dikine oynadılar.
İlk 45 dakika muhteşem bir Salih ve istekli bir Krasic izledim.
On numaralı yerde, oyun kuruculuk rolünü mükemmel yaptı.
Çift ön liberolu sistemde olsa, bozuk para gibi harcanacaktı. Ama dünkü 'top kazanma, oyunu yönlendirme ve santrfora yakın olma' anlayışı ile Cristian'ın bir adım önüne geçti.
Daha da önemlisi Aykut Kocaman böyle yetenekli genci oynatabileceği ikinci yer de buldu..
Bursaspor maçında Salih'i oyundan çıkıncaya kadar büyük zevkle izledim. Yalnız ben değil, Bursaspor taraftarları da Salih'in futboluna hayran kaldılar. Basın tribününde güzel futbolunu alkışlayanlar bile vardı.
Krasic'te de büyük gelişme var. Aykut Kocaman'ın özel idmanları bu futbolcuyu güçlendirmiş, çabuklaştırmış. Oynamak, kendisini göstermek istiyor ama kendisine yapılan faulleri hakem vermeyince birden küsüyor. Anında oyundan düşüyor. Sonra kendisini toparlayıp yine oyunda rol alıyor. Bu gelgitlerden kurtulursa hem kendisi hem de F.Bahçe kazanır.
SEMİH'İ ANLAYAMIYOR
Sağında, solunda, arkasında kendisini destekleyen oyuncular var ama onda en ufak kıpırdanma yok. Ritme ayak uyduramıyor. Kuyt'ın F.Bahçe'de ikinci golcü olmasına, 'Semih varken niye?' diye anlayamamıştım. Ama bakıyorum, bu hali ile Sow'un alternatifi değil. O alıştığımız gol bölgelerinde bulunan, nokta vuruşları iyi yapan Semih'den eser yok.
Kuyt da oyunda topla fazla görünmüyor. Pas hataları da yapıyor. Ama  topsuz oyunda her yerde var. Pres de yapıyor, orta sahaya da yardım ediyor.
Hasan Ali Kaldırım ilk yarıda F.Bahçe'nin göze batan en önemli oyuncusuydu. Dinlenmeden her maçta oynadı. Ama şu andaki formu ilk yarıdaki gibi değil.
Dünkü maçta güzel olan; tek ön liberolu sistemin 70 dakika denenmesi, daha sonra da galibiyeti korumak için tekrar çift ön liberoya dönmeleri... Yani oyunun şekline ve rakibin futboluna göre istediği oyun tarzına ayak uydurması...

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor