• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
25 Temmuz 2013 Perşembe

Tek ön liberoda uyum sıkıntısı

İki sorum var:  1- Cardozo gelirse Webo ne olacak! F.Bahçe çift santrfor mu oynayacak, yoksa Webo kulübeye mi çekilecek? PSV maçında görüldü ki, Webo ileride yalnızları oynadı. Tek başına kalsa da markajdan kurtulduğu anlarda tehlikeli oldu.

2- Şampiyonlar Ligi’nde Volkan’ın kalede olması güven veriyor. Çok top kurtardı. G.Saray ile oynanacak Süper Kupa’da Volkan’ın yerine Mert oynayacak. Sıkıntı olabilir. Çünkü Mert gününde olursa mesele yok. Olmazsa defans zorlanabilir.
F.Bahçe’nin ilk ciddi maçında takımın ağır idmanlardan yorgun olduğu görüldü. Alves’in yanındaki Yobo, rakibin arkasında kalarak hata yaptı. Egemen’i görmedik ama Alves’in yanında daha etkili olabilir. Egemen, Yobo’ya göre bir adım önde. Çünkü Trabzon’u çalıştırırken, Bursa’dan Egemen’i transfer eden Yanal, bu oyuncuya daha fazla güveniyor.
Orta sahaya gelince:
İlk yarıda oynayan Emre, Cristian, Meireles üçlüsüne oranla ikinci yarıda Alper, Topal, Meireles üçlüsü daha iyiydi. En azından futbolun iki yönünü de oynayan, mücadele eden bir ekip görünümündeydi. Kolay değil, on sene çift ön libero oynayıp sonradan tek ön liberoya dönmek zaman ister. İlk yarı Cristian ile Meireles ileri gidince tek kalan Emre zorlandı. İkinci yarı Topal-Meireles geri gelince, dikine oynayan Alper de hücuma destek verince farklı oldular. 
Mehmet Topuz sağ bekte Bekir’den daha iyi. Ön elemede banko oynar. Kuyt, eski Kuyt değil. Zamanla iyi olabilir ama şu anda çok eksiği var. F.Bahçe’nin iki kanatta da sıkıntısı var. Kuyt, Caner ve Stoch, adam kovalamıyorlar. Kademeye girmedikleri için de arkalarında oynayan bekler hücuma çıktıkları vakit, sıkıntı yaşıyorlar.
Böyle sorunlar bir süre daha yaşanacak gibi. Çünkü sistemin değiştiği yeni bir ortama uyum sağlamak pek kolay değildir. Önemli olan bu arayışa devam etmek. Israr etmek.
Ersun Yanal, ilk ön eleme maçı öncesi elindeki bütün oyunculara şans vererek “Forma ortada, koşan, oyun disiplinine uyan oynar” diyerek, “Adaletli davranacağının” mesajını verdi.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler