• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
1 Eylül 2014 Pazartesi

Stoperler yüzünü kalesine dönerse

Volkan bütün gün Samandıra’daydı. Gergin, sinirli olmasına rağmen, arkadaşları ile sohbet ederek onlara moral vermeye çalıştı.
Üç maç ceza canını acıtmıştı. Daha önemlisi Milli Takım’a alınmamasını içine sindiremiyordu. İnsanlar bu kadar mı vefasız, Türk futbolcusu kendi ülkesinde bu kadar mı sahipsizdi?

Fatih Hocam, sen kötü gün dostuydun. Futbolcuna kol kanat gererdin. Ne oldu!

Volkan yok. Mert sakat. Belinde ödem var. Devamlı, masaj ve iğnelerle sahaya çıktı. Sivas’a kiralık verilen Ertuğrul son dakikada işlemi durdurularak Karabük’e karşı yedek kaleci olarak sahaya çıkarıldı.

Trabzon maçında ne olacak! Ertuğrul Sivas’a verilirse Mert’in yedeği hiç tecrübesi olmayan genç takımın kalecisi Erkan mı olacak? Yoksa Ertuğrul’un kiralık işlemi ertelenecek mi! Sorun F.Bahçe kalesinde. Mert’e bir şey olursa kaleye kim geçecek!
Alves sakatlandı, defansın göbek kurgusu bozuldu. Temel kuraldır, defans oyuncusu yüzünü kendi kalesine dönmez. Dönerse Bekir ve Kadlec gibi hata yapar.

F.Bahçe’yi iyi başladığı, iyi top çevirdiği maçta sıkıntıya sokan iki neden var:

1-Karabük’ün sert futboluna hakemin prim vermesi. Erkan Kaş’ın Kuyt’a yaptığı sakatlayıcı darbeye kırmızı kart göstermemesi. Samba Sow’un Emre’nin ayağı yerden kestiği kasti hareketi görmezlikten gelmesi, sarı kart dahi göstermemesi. Ve F.Bahçeli futbolcuların oyundan düşmesini sağlayan bu tuzağa uzun süre düşmeler. Emre sahada futbol oynamak istiyor. Takımın da en iyisi. Ama hakemler kafalarına yerleşen “Kötü Emre imajını” atamadıkları için sağlıklı karar veremiyorlar.
2-Yabancılardan oluşan üç hücum oyuncusu Sow, Emenike sonucu etkileyen goller attılar, Kuyt gol attırdı ama etkili değillerdi. Caner ve Gökhan ile çok iyi kanat bindirmesi yapan, oyunu kenarlara doğru açan takımda orta sahadan destek ile birlikte çoğalma yoktu. Farklı oynayan bir tek oyuncu var. O da Mehmet Topal. Sürpriz ileriye çıkışlarla pozisyonlar üretti. Emre ile de mükemmel anlaşıyor.

Şimdi Diego’yu merak edeceksiniz. Dikine oynayan, adam eksiltme özelliği olduğu için o oyuna girince F.Bahçe’nin havası da değişti.

F.Bahçe’nin Karabük maçında zorlanacağını, İsmail Hoca da, futbolcular da biliyordu. Ama bu kadar basit gol yiyeceklerini hiç tahmin etmiyorlardı. Sonuç olarak F.Bahçe oyun içinde zaman zaman sıkıntı yaşasa da hırsı ve kalitesi ile maçı kazanmayı bildi.


<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı