• $9,5271
  • €11,0799
  • 549.017
  • 1509.2
5 Nisan 2015 Pazar

Sow’un o golüne şapka çıkarılır

İsmail Kartal ilk kez sakatlıklardan kaynaklanan oyuncu değişikliğinden sahaya 3 yabancı ve 8 yerli oyuncu ile çıktı.
Bunun anlamı şu;
Yerliler savaşacak, yabancılar işi bitirecek..

Gizli kozu da Beşiktaş maçında sahada ısınırken sakatlanan Gökhan’ın yerine son dakika da oyuna girerek kusursuz oynayan Mehmet Topuz’du. İnatla, topu takip etmesi ile gol perdesini çok erken açan oldu..
Ancak, ilk golde de, Sow’a attırdığı ikinci golde de ince işler yaparak senaryoyu uygulayan Webo’yu da unutmayalım. Attığı dördüncü golle de “Ben kale önünde nokta vuruşlarını yaparım” masajını verdi..
Yedi dakika da iki gol Fenerbahçe’yi rahatlattı, en azından stresini üzerinden attı. Ondan sonra sahneye oyunun baş aktörü Sow’un mühteşem resitali çıktı..

55 metreden topu aldı, önüne çıkanları tesbih tanelerini dizer gibi geçti. Giray’ın sağından atıp, vites yükselterek solundan bir geçmesi vardı, ben bu hareketi yıllar önce İnönü Stadı’nda Anelka’dan görmüştüm. Koray’ı geçip aynı golü atmıştı.
Bu golden sonra maç bitti…

Hikmet Karaman’ın yanlışı Fenerbahçe gibi bir takıma dört hucumcu ile çıkıp ileride basma hatası… Fenerbahçe’nin ise kazandığı toplarla sonucu gitmesi.

Şimdi maç öncesine gidelim;
İsmail Kartal önce Emenike ile uzun uzun görüştü. İlk onbirde olmasa da bu maçta oynatacağını söyleyerek her an hazır olmasını istedi.

Emre’ye “Sahada sinirlenme, sana yapılacak her olumsuz hareketi içine atmaya çalış, bu takımın sana ihtiyacı var” dedi..
Webo ve Sow’a gol atacaklarına inandırdı. Guruplar halinde yaptığı görüşmelerin dışında son olarak bütün takıma, “Bu maçı sahada kazanmadan soyunma odasına dönmek yok” mesajını verdi. Yani Cuma günü gece 12’ye kadar, cumartesi de saat 16’ya kadar elinden gelen her şeyi yaptı. Takımda öyle bir inanç vardı ki, Webo, Kweuke ile maçı kazanacaklarına dahi iddiaya girdi. Arkadaşlarına da söyledi..
İki not daha vereyim..

Rizeliler maçtan önce hoca tutmuşlar takımı okutmuşlar. Fenerbahçelilere de “Sizin cüppeliniz varsa bizim de Necati hocamız var” diye takıldılar. Son haftalardaki galibiyetlerini de hoca duası ile şansızlıklarını kırdıklarını inanıyordu. Ama, Hikmet Karaman’ın, futbolcularına “Hata yapmayın, Fenerbahçe affetmez” sözü gerçek oldu..
Fenerbahçe’de bu skorla büyük bir hava yakaladı...

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu