• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
29 Aralık 2015 Salı

Skor, oyunun karşılığı değil

İki kanadın bir tarafında Markovic, diğer tarafından Volkan Şen. İkisi de oyuna tempo getiren, rakip kaleye dikine oynayan oyuncular. Dar alanda çalım atma, adam eksiltme özellikleri de var.

Ama maça bakıyorum, Markoviç kalitesinin çok altında. Devamlılığı yok. Bir parlıyor, ondan sonra saklanıyor. Volkan Şen’in güven eksikliği var. Hiç riske girmiyor. Alıp veriyor. Yaptıkları ortalar devamlı Sivas’ın stoperlerini çalıştırıyor.
Ne zaman F.Bahçe etkili oluyor. Orta sahaya baskıyı kurup, topu yere indirdiği vakit.

Oysa bu ikili biraz riske girse, boş alanlara kaçan Van Persie ile oynasalar daha farklı olur. Yine de Hollandalı takımın en iyisiydi. Kaleciden dönen topta attığı golde, Diego’nun ortasından önce o bölgeye sinsice girişi ve nokta vuruşu akıl doluydu. Arkasından tek hareketle Josef’in önüne bıraktığı top da mükemmeldi de Josef’in vuruşu kötüydü. Bu da gol olsa tribünler “Persie” diye inlerdi.

Josef’in Sivas maçı kariyeri açısından güzel geçmedi. Orta sahada top kazanmada görevini yaptı da kale önünde tek vuruşluk pozisyonlarda heyecanlıydı.

Diego’nun iyi oynarken, sakatlanması da takım adına şansızlıktı.

F.Bahçe çok gol kaçardı. İlk yarıda Sivas’ın bir şutu var, onda da Gökhan adamını kaçırdı. F.Bahçe’nin ise en az dört pozisyonu. İkinci yarı da öyle. Sahada maç kazanmak isteyen, devamlı topu Sivas kalesinin önüne yığan ve son vuruşlarda etkili olamayan bir F.Bahçe vardı.

Strese giren takımı, Kjaer’in kafa golü kurtardı. Doğrusunu isterseniz F.Bahçe bu maçta puan kaybetse yazık olurdu. Biraz şansı olsa, hani top sevecek derler ya, öyle bir şey olsa skor çok farklı olurdu.

Bir sözüm de Ozan’a. Bak kardeşim, F.Bahçe’nin geleceği sensin. 65 dakika sahadasın. Direksiyonu eline alıp, takımı yönetmelisin. Ama yapamıyorsun. Bomboş kaleye golü atamıyorsun. Bunlar sana yakışmıyor.

F.Bahçe, geçen sene ilk yarıyı 39 puanla bitirmişti. Bu sene bir puan fazlasını aldı. Oysa bu kadro daha fazla puan toplamalıydı. Ve ilk yarının en istikrarlı oyuncusu Mehmet Topal’dır. Bir futbolcu bu kadar mı iyi oynar. Helal olsun ona.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı