• $9,6243
  • €11,1774
  • 558.286
  • 1492.93
19 Nisan 2013 Cuma

Serkan Acar adam gibi adamdı

Sabah telefonum acı acı çaldı... Arayan İhsan Topaloğlu'ydu. Şaşırdım. 3 gün önce Başkan Aziz Yıldırım "Serkan'ın durumu iyi değil!" demişti ama insan toz konduramıyor. 40 yıldır tanırım. Her hafta maç günleri odasında oturup o günkü karşılaşmayı tartışırdık. Benim kapıdan içeri girdiğimi görünce, ilk sözü "Maç ne olacak, 11 belli mi?" olurdu.
Adam gibi adamdır. Bunu laf olsun diye, her ölünün arkasından söylenen güzel söz olarak algılamayın. F.Bahçe'de futbol oynadı, menajerlik yaptı, 9 başkan ile de çalıştı. Her gelen kendi ekibini getirdi ama Serkan Acar'a kimse dokunmadı. Çünkü sevmeyen bir Allah'ın kulu yoktu. Gecesi gündüzü F.Bahçe'de geçti. Kimin başı sıkışsa Serkan'ı aradı. Hiç kimseye 'Hayır' demedi. Kimse ile de kavga etmedi. Seveni çoktu, grupçu değildi ama 'benim' diyen grupçulardan çok seveni vardı. Kongrelerin denge unsuruydu. Başkanların, antrenörlerin sırdaşıydı. Çok şey bilirdi ama hiçbir şey bilmez görünürdü. 
Uçaktan çok korkardı. Bir yurtdışı seyahatinden dönüyorduk, cam kenarında ben oturuyordum, yanımda da Serkan. Gözüm kargo bölümüne bir cenazenin konulduğuna ilişti. Serkan'a gösterdim, uçaktan inmeye kalktı, zor ikna ettik. Ertesi gün bayram olmasa kesin Türkiye'ye dönmezdi. 
Ne zaman F.Bahçe, G.Saray ile karşılaşsa, Serkan ile Didi dönemini konuşurduk. Ben "Maç ne olacak" derdim? Serkan "Fiesta fiesta" cevabını verirdi. Sonra da büyük bir keyifle o günleri şöyle anlatırdı: 
"Didi G.Saray'ın maçının olduğu hafta bizi toplar, 'Pazar günü çok sıkı bir antrenmanımız var' der, sonra maç sabahı yanıma gelerek, 'Serkan yok adam markaj, sen serbest oyna, bırak onlar seni düşünsün' diyerek bana bir gaz verirdi, havalara uçardım." 
Hep anılarını yazmasını söylerdim. Gülerdi. "Olmaz, bize yakışmaz" derdi. Ama dost sohbetlerinde hep konuşurduk. Çalıştığı her başkanı sevmiştir, saygı göstermiştir. Ama Aziz Yıldırım'ı farklı severdi. Nedeni de O'nun gibi Yıldırım'ın da gecesini gündüzünü F.Bahçe'ye vermesiydi. 
Sevmeyeni yoktu. Tanıyan G.Saraylısı, Beşiktaşlısı, Bursalısı kim olursa olsun, Serkan'ı severdi, sayardı. Hasta olduğu sürede bile dik durdu, kimseye belli etmedi, hep içine attı. Mekanın cennet olsun sevgili arkadaşım.

 

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri