• $16,1332
  • €17,3498
  • 968.126
  • 2375
28 Aralık 2014 Pazar

Seneye tribünler dolar stat küçük bile kalır

Taraftar mesajı almış. Stat ful olmasa da eskiye göre bayağı farklıydı. Daha da güzeli, taraftar da sahadaki futbolcular gibi coşkuluydu.

Şunu söyleyeceğim:

Gelecek sezon tribünler dolar, stat küçük kalır. Çok basit. Mayıs ayına kadar bir milyon üye projesinin 150 bini gerçekleşse, bunun da %50’si kombine kart alsa maç günleri bilet bulunmaz. 2-3 sene sonra ise stat küçük bile kalır.

F.Bahçe, baş döndürücü, tempolu, çabuk, istekli muhteşem futbol oynadı. Bu baskılı futbola kim olsa dayanamazdı. Nokta vuruşlarını çok iyi yapan Kuyt ve Sow hamle hareketlerini bir tık öne ayarlayabilseler ilk yarıda fark en az üç rakamlı olurdu.

Sow’u çok beğendim. Mersin kalecisinin üzerinden aşırttığı topa yumuşak vurmasına rağmen, hareketli ve istekliydi. Bugün kaçırır, yarın atar. Önemli olan o pozisyonları yakalaması. Topal’a attırdığı golde egoist olmaması da ayrı güzellik.
Bir başka güzellik de istediği golü elde etmesine rağmen, temposunu düşürmemesi. Yani gücü yok denen takım sahada üst düzey mücadele etti. Kontratak oynamak isteyen Mersin’in her atağını Emre kazanarak, Fenerbahçe’ye hücum zenginliğine dönüştürdü. Mehmet Topal sürpriz ataklara çıktı. Alves-Egemen yan toplarda rakip kale önüne giderek hava toplarından gol aradılar.

Daha önce, “rakibe topu kaptırdığı vakit geriye yaslanan” F.Bahçe, Mersin maçında tam tersini yaptı. Oyun disiplininden kopmayarak, devamı ileriye oynayarak bir maçta olabileceğinin çok fazlası pozisyon üretti.

Mersin maçında sahada görevini yapmayan yoktu.

Mesela Alper. Çok yetenekli. Dikine oynadığı vakit çok tehlikeli. Güçlü de. İkili mücadeleleri kazanıyor, yere düşmüyor. Topla fazla oynamasa futbolu daha da büyüyecek.

Takımda müthiş bir enerji ve tempo vardı.

Futbolda moral çok önemli. Önce yönetim hafta içinde Samandıra’ya giderek futbolcuları rahatlattı. Sonra da taraftar maça gelerek destek verdi. Bunun karşılığında da herkes iyi futbol izledi. Maça gelmeyenler de kahrolmuştur.

Kısacası, F.Bahçe oynadığı futbol, yakaladığı pozisyonlar ile izleyenlere “İşte ben böyleyim” mesajını verdi.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Doç. Dr. M</span>ehmet Yalçın Yılmaz <span st

İsveç, Stokholm Sendromu'ndan kurtulabilir mi?

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti