• $8,4092
  • €9,9965
  • 489.433
  • 1408.81
18 Ağustos 2013 Pazar

Salih sana yakıştı mı?

Alves dünkü maçı herhalde izlemiştir. G.Saray maçında gördüğü kırmızı kartın takımına nasıl zarar verdiğini anlamıştır. 

Sakın kimse bana “2-0’dan maç verilir mi, bu nasıl laubalilik” demesin. F.Bahçe’nin sorunu defansında. Bekir’in güven vermeyen oyunu, Mehmet Topuz’un iyi niyetine rağmen çakma bek görüntüsü F.Bahçe’ye güle oynaya kazanacağı bir maçı kaybettirdi. Gökhan gelirse, Alves de kart görmezse, F.Bahçe defansı toparlanabilir.

Ama orta saha ne olacak! 
Alper hazır değil. En azından büyük takımda oynamanın havasını yakalayamadı. Rahat değil. Emre, Cristian koşuyor, mücadele ediyor. Ne var ki onlar da topu ileriye taşıma yerine ağırlıklarını kazanmaya veriyorlar. Çabuk oynamayı tercih etmiyorlar.

Kuyt’a bir şey söyleyemem. İyi niyetli ve yüreği ile oynamaya çalışıyor. Milli Takım’dan sakat döndü. Peki bu maça Kuyt’ın yerine Kadlec kadroya alınamaz mıydı?
 
Alınmadı, çünkü Ersun Yanal’ın kafasında Türkiye’de sahaya beş yabancı ile çıkıp, birisini sigorta olarak kulübede oturtmak, Avrupa maçlarını da en az 7 yabancı ile oynamak var. Onun için maçtan önce Kadlec ve Hasan ile görüşerek bunları anlattı.

Peki 2-0’dan maç nasıl verildi.
Burada da sözüm genç Salih’e. Çok seviliyorsun, herkes senin oynamanı istiyor. Bu maçta formayı da yakalama şansını eline almışsın. Sahada ne yaptın? Otur bu maçı izle ve kendine gel.

Emenike’ye hiç kızamıyorum.
Heyecanlıydı, sahada kendisini göstermek, bir an önce gol atmak istiyordu. Yapamadı. Bunun iki nedeni var. 1- Arkadaşlarına alışık değil. 2-İstediği topları bulamadı ve katı markaja girince de sinirlendi.

Sorun şurada: 
F.Bahçe üç forvet ile atak oynayacaksa, arkasındaki orta üçlü top kazanan, mücadele eden ve ilerdeki arkadaşlarına pozisyon üreten oyunculardan oluşmalı. Hazırlık paslarını yavaş yapmamalı. Çabuk oynamalı. Bunu yapamadılar. 2-0’dan sonra maç bitmiş gibi davrandılar.

İşi ciddiye alan bir tek kaleci Mert vardı. Penaltı kurtardı. F.Bahçe’nin averajla şampiyon olduğu yıl da Trabzon’da kurtarmıştı. 
Bu maçın yenilgisini hakeme bağlamayı asla istemem. Ancak Konyalı stoperin Emenike’yi formasından çekmesi, diğerinin omuz atarak, aralarına alıp ezmelerini hakemin iyi süzmemesi, yan hakemlerin de bu pozisyona seyirci kalmaları garibime gitti. Eğer Topuz’un hareketi penaltı ise Emenike’ninki de duble penaltı olmalı. Sonuç olarak F.Bahçe lige kötü başladı.

Not: Akşam Gazetesi dışında hiçbir yerde yazı yazmıyorum. Twitterda da adıma açılan hesap çakmadır. Bilginize.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Sosyal medyadaki 'Help Turkey' provokasyonuna tepkiler sürüyor.

'Help Turkey' provokasyonuna 'Wedontneedhelp' karşılığı

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor