• $9,3181
  • €10,8231
  • 530.469
  • 1417.11
22 Mayıs 2015 Cuma

Ruh kalmamış

Kim ne derse desin, Emenike F.Bahçe'yi kafasında bitirmiş. Oynamayacağını anladığı an sakat, oynayacağını hissettiği gün sağlam… Hırsı, heyecanı yok. Zoraki sahada duruyor. Bu kötü görüntüsü takım arkadaşlarının da moralini, huzurunu bozuyor. Maçı izlediğim tribünde bir kişi şöyle bağırıyordu:
"Kuyt, onun yerine santrfor oynasa daha iyi."
En azından stoperleri tedirgin eder, son vuruşlarında Emenike gibi laubali olmazdı.
Sahaya çıkan kadroya bakıyorum.
Meireles oyun kurucu.
Peki golü kim atacak! Hücumda etkili olan bir tek Alper var. O da tek başına ne yapsın. Türkiye'de topu ayağa çabuk oynayan Bursaspor karşısında F.Bahçe tamamen gol yememeye dönük, oyunu yavaşlatmak isteyen bir anlayışla sahaya çıkmış. Daha 1. dakikada Selçuk'u görenler mırıldanmaya başladılar. Hasan Ali'nin kulübede olduğunu fark edenler şaşırdılar.
Benim anlayamadığım Bekir'e ne oldu? Egemen ile oynuyor sahada yok. Alves ile oynuyor yine yok.
Defansın yok, forvetin yok, ne bekliyorsun. Bütün yük Mehmet Topal ile Meireles'in üstüne binmiş. Onlar da nereye kadar mücadele edecekler.
Kulübeye bakıyorum, sahada oyun kurucun yok, Diego hocanın yanında oturuyor. Yapma hocam. Sahada futbolcular kötü oynuyorlar da senin çıkardığını 11 doğru mu! Niye macera arıyorsun. Çok güvendiğin Sow’a, Webo’ya ne oldu? Niye 60 dakika yanında oturttun? Ligi düşündüğün için mi! Hani sen kupada sonuna kadar gidecektin.
Geçen hafta söyledim. Yine söyleyeyim:
Bu takım heyecanını yitirmiş. Sahaya çıkıyorlar ama öylesine. Sahada topa koşmalarına, mücadele şekillerine bakın. Dünya umurlarında değil.
Kim ne derse desin…
F.Bahçe gibi büyük bir takımın kendi sahasında bu kadar ezik futbol oynamaya hakkı yok.
F.Bahçe elendi…İyi tarafı ne biliyor musunuz? G.Saray ile Bursa’da oynanacak final maçının riskleri ortadan kalktı .Düşünebiliyor musunuz iki takım taraftarlarının feribotta veya yolda karşılaştıklarını. Her şeyde bir hayır vardır diyelim.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar